Jakie kursy masażu są w Polsce najpopularniejsze?

W obecnych czasach wykształcenie wyższe na poziomie inżyniera, licencjata lub magistra jest w dalszym ciągu bardzo cenione przez różne grupy zawodowe pracodawców. Nie ulega jednak wątpliwości, że niestety dość mocno ucierpiało ono na znaczeniu w porównaniu do lat ubiegłych.

Artykuł powstał we współpracy z Ośrodkiem Kształcenia Zawodowego DEHAG extra

Aktualnie nacisk kładzie się przede wszystkim na posiadanie praktycznych umiejętności i rzetelną wiedzę oraz doświadczenie, a dyplom jest tylko dopełnieniem posiadanych kwalifikacji. Czy warto zatem poświęcić kilka lat na studiowanie danego kierunku czy lepiej skorzystać ze szkoły policealnej, technikum lub kursu zawodowego i bardzo szybko zdobyć ciekawy i atrakcyjny finansowo zawód? Z pewnością warto tę decyzję dobrze przemyśleć, gdyż nierozsądny wybór wiąże się ze sporą startą czasu i oczywiście pieniędzy.

Masaż – remedium na wszystkie dolegliwości

Bardzo wielu absolwentów szkół gimnazjalnych i średnich decyduje się w ostatnich latach na zdobycie niezwykle popularnego zawodu jakim jest fizjoterapeuta. Nauczyć się tego fachu można na wiele sposobów, a jednym z nich jest bez wątpienia kurs masażu.

Masaż to rewelacyjny lek przeciwbólowy, ponadto zwiększa odporność organizmu oraz jędrność skóry. Poprawia nastrój, zmniejsza stres i napięcie mięśniowe. Stanowi doskonałą odtrutkę na problemy dnia codziennego, rozgrzewa przed treningiem, a także pozwala się pozbyć cellulitu.

Masaż to również świetny sposób na bezsenność. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej osób coraz bardziej docenia znaczenie tej formy fizjoterapii i świadomie decyduje się na zabiegi. Wraz ze wzrostem popytu na tego typu usługi, zwiększa się również rynek pracy dla potencjalnych masażystów, a kursy masażu w Białymstoku i wielu innych miastach przeżywają prawdziwe oblężenie.

Kursy masażu

Nie ulega wątpliwości, że umiejętność masowania to zdecydowany mocny punkt w życiorysie każdego terapeuty. Olbrzymia popularność tego typu szkoleń i zajęć w szkołach policealnych z pewnością ma odzwierciedlenie w ogromnym zapotrzebowaniem na takiego rodzaju usługi.

W Polsce olbrzymim powodzeniem cieszą się masaże klasyczne, które poprawiają ogromną kondycję naszego organizmu, ale niemniej popularne są też masaże specjalistyczne i dedykowane poszczególnym partiom ciała lub grupom osób.

Masaż sportowy

Oprócz podstawowego masażu klasycznego, bardzo dużą popularnością cieszą się również kursy masażu sportowego, który jest zdecydowanie niezbędny w każdej pracy ze sportowcami podczas kompletnego cyklu treningowego. Sprawdzi się on również jako ciekawe rozwinięcie masażu klasycznego, kiedy fizjoterapeuta potrzebuje silnych, a jednocześnie mało wyczerpują technik.

Masaż odchudzający

Masaż, który w delikatny i nieinwazyjny sposób modeluje sylwetkę najczęściej jest po prostu nazywany masażem odchudzającym. Jest to zabieg stosunkowo prosty, ale bardzo intensywny i wymagający zastosowania technik masażu izometrycznego. Jego celem jest rozbicie zalegającej pod skórą grudek tkanki tłuszczowej oraz naturalne przyspieszenie przemiany materii.

Masaż antycellulitowy

Bez wątpienia jest to masaż, który stanowi podstawę usług w renomowanych salonach kosmetycznych i gabinetach masażu. Problematyka wali z pomarańczową skórą nie schodzi z ust kobiet na całym świecie, dlatego zabieg ten cieszy się wśród damskiej części klienteli ogromna popularnością.

Masaż relaksacyjny

Jest to wyjątkowo spokojna i delikatna forma masażu, która odpręża zarówno całe ciało, jak i zmęczony licznymi obowiązkami umysł.

Masaż tego typu wykonuje się bardzo wolnymi i płynnymi ruchami w obecności kadzideł, woskowych świec i na tle spokojnej, wyciszającej muzyki. Jest to bez wątpienia jeden z najbardziej popularnych masaży zarówno wśród pacjentów, jak i młodych adeptów sztuki masowania, gdyż pomimo niezwykle łagodnej formy powoduje niezwykle głęboki stan relaksacji.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij