Kołobrzeg noclegi - widok na plażę w Kołobrzegu jesienią

Jesienny Kołobrzeg – noclegi i apartamenty nad morzem dla zdrowia

Planujesz noclegi nad morzem? Apartamenty w Kołobrzegu są odwiedzane przez tysiące osób spragnionych beztroskiego plażowania i kąpieli w wodach Bałtyku. Wypoczynkowi tego typu sprzyja bogata infrastruktura turystyczna, jaką pochwalić się może Kołobrzeg. Apartamenty z basenem lub bez, nowoczesne mieszkania do wynajęcia Kołobrzeg i komfortowe pokoje dla całych rodzin – to tylko niektóre z opcji noclegów w tym mieście. Warto zdawać sobie sprawę, że jest to też atrakcyjne miejsce na jesienny wyjazd nad morze, zwłaszcza jeśli ma on służyć podreperowaniu zdrowia.

Kołobrzeg to doskonała opcja nie tylko na letni urlop nad morzem. Jesienią nocowanie Kołobrzeg polecane jest osobom, które pobyt nad Bałtykiem chcą wykorzystać do zadbania o zdrowie. Warto pamiętać, że miasto oficjalnie może się pochwalić mianem uzdrowiska, nadanym mu na mocy ustawy z 2005 r. Ma to swoje źródło w występujących na tym terenie bogatych złożach borowiny, czyli leczniczego torfu, a także dobroczynnych wód mineralnych.

Kołobrzeg – noclegi blisko morza dla zdrowia

Historia Kołobrzegu jako uzdrowiska jest długa, bo sięga 1802 r. Wówczas do miasta przybył pruski oficer Jan Henryk Held, który został skazany na 1,5 roku pobytu w tamtejszej twierdzy. W tym czasie napisał książkę o kąpielisku morskim w Kołobrzegu i jego dobroczynnym wpływie na zdrowie – już w 1803 r. powstały tam bowiem kąpieliska dla rodzin z dziećmi, kobiet i mężczyzn. Pod koniec XIX w. zaczęto zaś stosować do zabiegów leczniczych borowinę, a nieco później, gdy zbudowano prowadzące do Kołobrzegu tory kolejowe, miasto zaczęło się bardzo szybko rozwijać – powstawały wówczas domy zdrojowe, tężnie, hotele, pensjonaty i sanatoria.

Do tej pory apartamenty Kołobrzeg polecane są osobom, które chcą zadbać o zdrowie. Znajduje się tam kilkadziesiąt różnych uzdrowisk, sanatoriów, SPA i innych obiektów wykonujących zabiegi z wykorzystaniem borowiny. Ma ona bowiem zastosowanie w leczeniu chorób reumatycznych, schorzeń ginekologicznych i niektórych chorób narządów wewnętrznych. Miesiące jesienne to dobry czas, by zatroszczyć się w ten sposób o swój organizm.

Po zabiegach warto oczywiście skorzystać z doskonałej oferty noclegowej. Takie apartamenty jak Olympic ParkResorts Kołobrzeg oraz Kołobrzeg Osiedle Bursztynowe to gwarancja wypoczynku w dobrej lokalizacji i w wysokim standardzie.

Apartamenty nad morzem – Kołobrzeg idealny na zdrowotne spacery

Wynajmując apartamenty w Kołobrzegu, warto pamiętać, jak dobroczynnie na zdrowie wpływają jesienne spacery brzegiem morza. Otóż właśnie jesienią nadmorskie powietrze jest najbardziej nasycone jodem – pierwiastkiem niezbędnym do prawidłowej pracy tarczycy, a także łagodzącym objawy astmy, alergii wziewnych oraz schorzeń dróg oddechowych. W tym czasie plaże są już zdecydowanie mniej zatłoczone niż latem, więc można się relaksować i dotleniać w naprawdę komfortowych, spokojnych warunkach.

A plaże w Kołobrzegu należą bez wątpienia do najpiękniejszych w całym kraju. Są szerokie, piaszczyste, bardzo czyste. Latem funkcjonują tam trzy strefy kąpieliskowe, które po sezonie stają się idealnym miejscem do spacerów. Wybrać się można na cichą i spokojną plażę Podczele, znajdującą się w bezpośrednim sąsiedztwie terenów wojskowych plażę zachodnią albo plażę centralną, która zaczyna się przy wejściu do portu i latarni morskiej, a kończy – przy spacerowym molo.

Molo ma zresztą bardzo ciekawą historię. Pierwsze powstało w 1881 r. i było wykonane z drewna, a na jego końcu znajdowała się przystań. W czasie II wojny światowej Kołobrzeg brał jednak udział w ciężkich walkach i molo zostało zniszczone. Odbudowano je i oddano do użytku w 1971 r. Jest zrobione z żelbetonu, a na jego końcu, tak jak przed wojną, znajduje się niewielka przystań dla statków wycieczkowych. Stanowi jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych Kołobrzegu.

Apartamenty Kołobrzeg wynajem – a może na rower?

Są także inne, bardziej aktywne formy zdrowego wypoczynku, jakie oferuje Kołobrzeg. Noclegi w tym mieście można bowiem wykorzystać na rekreacyjną jazdę na rowerze jedną z przecinających gminę tras – obecnie jesienna aura niejednokrotnie pozwala na tego typu wycieczki. Bardzo popularny wśród turystów jest Szlak Bocianich Gniazd – liczy 24 kilometry, a czas potrzebny na jego przejechanie to około 3 godzin. Jak sama nazwa wskazuje, wiedzie on przez rolnicze tereny gminy Kołobrzeg, pośród uroczych wiosek, pięknych łąk i pól, gdzie podziwiać można liczne bocianie gniazda. 33 kilometry liczy z kolei Szlak Ku Słońcu. Jest on jednak nieco trudniejszy – czas potrzebny na jego przejechanie to około 4 godziny. Na jego trasie warto zobaczyć m.in. grupę dębów szypułkowych w Dźwirzynie, jezioro Resko Przymorskie oraz kościół pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Sarbii.

Liczne sanatoria i uzdrowiska, wyjątkowe nadmorskie powietrze, trasy spacerowe i rowerowe, komfortowe apartamenty – Kołobrzeg to naprawdę ciekawy pomysł na pobyt na noclegi nad morzem dla zdrowia!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij