Kompleksowe badanie ginekologiczne

Ginekologia stanowi ważną praktykę medyczną. Ta specjalizacja dedykowana jest Paniom w każdym wieku. Badanie ginekologiczne pozwala na diagnozę zarówno delikatnej infekcji dróg rodnych kobiety, jak również diagnozę poważniejszego schorzenia.

Trzeba pamiętać, iż wedle zaleceń lekarzy, Panie powinny udać się na wizytę w gabinecie ginekologicznym przynajmniej raz w roku. Badanie narządów płciowych pozwala na odpowiednią diagnostykę chorób, jak również wdrożenie właściwego, dla danego schorzenia, leczenia.

Czym zajmuje się ginekolog

Ginekologia to dział medycyny, który ściśle powiązany jest z narządami płciowymi kobiet, niezależnie od wieku. Ginekolog zajmuje się również prowadzeniem ciąży. Oznacza to, że posiada wiedzę położniczą, która pozwala na ewentualną, odpowiednią diagnozę dziecka.

Szereg badań kontrolnych, które zleca ginekolog pozwala na stwierdzenie stanu zdrowia narządów płciowych kobiet oraz ewentualnej zdolności do posiadania dzieci. W skład badań często wchodzą te hormonalne, które mają istotny wpływ na funkcjonowanie nie tylko narządów płciowych, ale również całego organizmu.

Usługi ginekologiczne – dla kogo?

Tak naprawdę ginekolog prowadzi swoją praktykę zarówno dla dzieci, kobiet dorosłych, jak również osób starszych. Na każdym etapie życia może dojść do różnego typu zakażeń, czy infekcji, które przekładają się na funkcjonowanie narządów płciowych, ale też ogólne samopoczucie, czy komfort związany ze współżyciem.

Jak wygląda badanie u ginekologa?

Z reguły wizyta kontrolna u ginekologa trwa około 20 minut. Jednak to, w jaki sposób przebiega sama wizyta w dużej mierze zależy od wieku pacjentki. Inaczej wyglądają badania u nastolatek, w szczególności tych, młodych dziewcząt, które są po raz pierwszy u ginekologa, inaczej natomiast u kobiet dorosłych.  Pierwszym etapem badania jest najczęściej wywiad, który lekarz przeprowadza. Następnie zaprasza on pacjentkę na fotel ginekologiczny. Tam badaniu poddawane są narządy płciowe kobiety. Jest to tzw. oglądanie zewnętrznych narządów płciowych. Na tej podstawie często możliwe jest stwierdzenie różnego typu infekcji, czy zakażeń. Bardzo istotną częścią badania jest także sprawdzenie jajowodów oraz macicy, które odgrywają istotną rolę, jeśli chodzi o narządy płciowe.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij