Kupujemy rower dla naszego dziecka

Nasze dzieci uwielbiają jazdę na rowerze. To dla nich fantastyczna zabawa i sposób na rozładowanie energii. Pamiętajmy jednak o tym, że aby dziecko czerpało z jazdy radość i nie nabawiło się kontuzji, wybór odpowiedniego modelu nie powinien być przypadkowy. Bardzo często rodzice wybierając rower dla dziecka, kierują się przede wszystkim ceną i atrakcyjnym wyglądem. To sprawia, że potem maluchy męczą się, jeżdżąc na niedopasowanym modelu, ulegają kontuzjom, albo w ogóle nie korzystają z zakupionego przez nas roweru. Zostaje on odstawiony do piwnicy, nasze pociechy na długi czas zniechęcają się do jazdy. Jak tego uniknąć? Jak najlepiej wybrać rower dla dziecka?

Rowery dziecięce możemy łatwo dopasować, na przykład korzystając z oferty sklepu rowerzysta.pl. Zostały one tak zaprojektowane, by być maksymalnie bezpieczne i stabilne dla dziecka, ich cena jest przystępna. To właśnie pierwszy rower kształtuje w dziecku pewne nawyki na przyszłość, dlatego warto zadbać o to, aby był maksymalnie bezpieczny i wygodny.

Dopasuj wielkość ramy by zapewnić maksymalny komfort jazdy

Wybierając rowery dziecięce szczególną uwagę należy zwrócić przede wszystkim na wielkość ramy. To ona będzie decydowała o komforcie jazdy. Powinna być ona dopasowana do długości nóg naszego dziecka. Co ważne, w sklepie rowerzysta.pl możemy wybrać odpowiedni dla naszego dziecka rozmiar ramy. To o wiele ważniejsze niż na przykład wybranie roweru w ulubionym kolorze naszej pociechy. Istnieją zalecane wielkości ramy roweru i średnicy kół w zależności od długości nóg dziecka. Powinniśmy je sprawdzić przed zakupem.

Pamiętajmy o tym, że są to wymiary sugerowane i przed zakupem roweru dziecko powinno „przymierzyć” rower i sprawdzić, czy mu on pasuje. Ważne jest, by mogło na nim usiąść wygodnie, bez problemu dosięgnąć i użyć hamulców, utrzymać równowagę. Zwróćmy uwagę na to, czy dziecko jest w stanie łatwo dosięgnąć ziemi piętami, tak aby w razie potrzeby móc łatwo wyhamować. Nie obawiajmy się, że nie będziemy mogli tego sprawdzić w przypadku dokonywania zakupu w sklepie internetowym, takim jak na przykład rowerzysta.pl. Pamiętajmy o tym, że zgodnie z polskim prawem dokonując zakupu w sklepie internetowym mamy dwa tygodnie na odstąpienie umowy, bez konieczności podawania przyczyny. Oznacza to, że możemy bez konsekwencji zamówić rower, dziecko może sprawdzić dokładnie w domu, czy mu pasuje, a jeśli okaże się, że nie możemy odstąpić od umowy zakupu i wszystkie koszty zostaną nam zwrócone. To bardzo praktyczna opcja.

Jaki rower wybrać – bmx, kolarzówkę czy górski?

Kiedy wiemy już, jakich wymiarów roweru poszukujemy, powinniśmy zastanowić się, jaki typ będzie najlepszy dla naszego dziecka. Powinniśmy rozważyć rowery typu bmx, kolarzówki i rowery górskie. Wszystkie te rodzaje dostępne są w sklepie internetowym rowerzysta.pl. Bardzo wiele dzieci, przede wszystkim chłopców, szybko zaczyna się interesować się rowerami górskimi i namawiają rodziców, aby od razu zainwestować w „górala”. Nie zawsze jest to jednak optymalne rozwiązanie. Nie należy także ulegać złudzeniu, że jeśli rower będzie wyposażony w dużą liczbę przerzutek, amortyzatorów i innych gadżetów, będzie najlepszy. Im więcej dodatkowych elementów, tym łatwiej coś może się popsuć. Z tego powodu dobrze zainwestować w prosty, lekki rower dla dziecka, składający się z wysokiej jakości podzespołów.

W co powinny być wyposażone rowery dziecięce? Przede wszystkim, przydadzą się przerzutki, także błotniki i odpowiednie oświetlenie. Warto również zwrócić uwagę na szczegół, jakim jest nóżka do oparcia roweru. Jest bardzo praktyczna.

Wybierając odpowiedni rower dla dziecka, pamiętajmy o tym, żeby przede wszystkim wybrać taki, który zapewni maksymalne bezpieczeństwo i komfort jazdy. Z tego powodu sprawdźmy dokładnie wymiary i zainwestujmy w dobrą jakość. Ciekawe wzornictwo, przyciągający uwagę design i nowoczesne gadżety nie są aż tak istotne, te kwestie wybierzmy dopiero w drugiej kolejności.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij