Łańcuszki męskie to klasyk wśród biżuterii

Łańcuszki męskie noszą chłopacy na co dzień. Każdy z panów przynajmniej raz w życiu miał swój ulubiony łańcuszek. Jeśli nie dostał go na pierwszą komunię to na bierzmowanie. Kościelne święta były i są okazją do obradowania dziecka biżuterią w formie łańcuszka z krzyżykiem lub zawieszką. Zazwyczaj mamy swój ulubiony i nie zdejmujemy go do spania, biegania i pływania. Ale od kliku lat możemy zauważyć modę na szerokie łańcuchy, z bardzo widocznymi wzorami splotów. Łańcuszek stał się nowoczesnym dodatkiem do męskiego stroju.

Łańcuszki męskie mogą stanowić świetną bazę pod wszelkiego rodzaju zawieszki. Możemy na nich zakładać wisiorki w nowoczesnych kształtach, krzyżyki tradycyjne i te bardziej dojechane. Można też nosić je samodzielnie jako ozdoby akcent w ubiorze. Mężczyźni coraz chętniej eksperymentują z modą. Bawią się dodatkami. Już nie tylko krawat czy zegarek jest zauważany przez facetów. Sięgają po te bardziej nowoczesne formy takie jak bransoletki, zawieszki, łańcuszki oraz breloki do kluczy.

Jakie łańcuszki noszą mężczyźni?

Obecnie wszystkie formy są dopuszczalne. Nosi się te mega grube i te cienkie. Łańcuszki męskie o grubszych splotach można z powodzeniem nosić jako samodzielną ozdobę. Splot jest wówczas widoczny i sam w sobie stanowi przyciągający wzrok akcent. Można nosić również bardzo cienkie, ale te zazwyczaj ozdabiamy dodatkowo zawieszkami. Zawsze trzeba pamiętać, żeby dopasować wielkość zawieszki do grubości łańcuszka. Nie wygląda ładnie bardzo duża zawieszka umieszczona na jedno-milimetrowym łańcuszku. Także kolor jest tutaj istotny. Warto zwrócić uwagę by łańcuszek i wisiorek nie różniły się od siebie odcieniem. Jeżeli chodzi o długości też jest spory wybór. Można nosić łańcuszek tuż pod samą szyją, ale także długie, sięgające klatki piersiowej. Mamy do wyboru 50cio, 60cio lub 75ciocentymetrowe.

Jakie sploty łańcuszków są w modzie?

Do tych najbardziej popularnych możemy zaliczyć pancerkę, czyli łańcuszek wykonany ze spłaszczonych owalnych ogniw. Jest to bardzo wytrzymały splot, polubiony zwłaszcza przez panów. Wśród najchętniej kupowanych jest również splot figaro, czyli przeplatanka kilku małych i jednego dłuższego ogniwa. Tutaj mogą być dwa lub trzy mniejsze spłaszczone i lekko owalne ogniwa przeplecione z jednym większym. Sploty takie jak ankier, singapur, kostka czy królewski prezentują się pięknie na szyi. Obecnie projektanci prześcigają się w tworzeniu i wymyślaniu różnych splotów. Dlatego w sklepach zarówno jubilerskich jak i internetowych z męską biżuterią możemy odnaleźć te oryginalne, jeszcze nie posiadające swoich nazw własnych.

Z jakich metali wykonywane są łańcuszki męskie?

W ostatnich latach mężczyźni polubili biżuterię ze stali nierdzewnej. Wytwarza się z niej bransoletki, breloki, naszyjniki, zawieszki, ale także łańcuszki męskie. Stal jubilerska jest metalem odpornym na działanie wody, nie uczula, nie rdzewieje, nie śniedziej tak jak srebro. Można łatwa ją wyczyścić i w razie konieczności także wypolerować lub zmatowić. Jeszcze kilka lat temu były dostępne tylko łańcuszki ze srebra lub złota. Te drugie są stosunkowo drogie i nie każdego na nie stać. Te pierwsze, ze srebra, coraz częściej czernieją. Wiąże się to w przeważającej części z zanieczyszczeniem atmosfery dwutlenkiem siarki. Czyszczenie srebra jest dosyć pracochłonne i nie zawsze nam się chce to wykonać. Możemy także kupić naszyjniki wykonane z tytanu, wolframu lub mosiądzu.

Łańcuszki to ozdoba, którą polubili mężczyźni. Noszą je w różnych formach i zawieszają na nich różne ozdoby. Większość mężczyzn ma swój ulubiony, który nosi pod koszulką lub na wierzchu eksponując piękny splot. Można obecnie wybierać wśród dużej oferty sklepów z męskimi dodatkami. Zmieniać w zależności od humoru i zachcianek.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij