Libido a cykl miesiączkowy. Od czego zależy ochota na seks?

Apetyt seksualny mężczyzn zazwyczaj jest na stałym poziomie. Ochota na seks u kobiet zwykle zmienia się w zależności od wielu czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Kobiecym mózgiem rządzą hormony i one też mają wpływ na poziom naszego libido. Jak zmienia się ono w zależności od dnia cyklu? I jak poradzić sobie z jego brakiem, gdy czujemy się źle?

Cykl miesiączkowy a ochota na seks

Na poziom kobiecego libido ma wpływ naprawdę wiele czynników. Jednym z nich jest nasz cykl miesiączkowy, bo to hormony rządzą naszym organizmem. W pierwszej fazie cyklu, czyli od pierwszego dnia krwawienia poziom estrogenu i progesteronu jest najniższy, dlatego czujemy się źle. Często miesiączkowanie związane jest z silnym bólem, dlatego łóżko nie kojarzy nam się z niczym innym, niż z leżeniem i odpoczywaniem. Od 7 dnia cyklu progesteron jest na najniższym poziomie, zwiększa się za to produkcja estrogenu, testosteronu i hormonu DHEA. Dziesiątego dnia cyklu nasza skóra i włosy wyglądają najlepiej, mamy też większą ochotę na seks. Od 12 do 17 dnia cyklu wciąż wzrasta poziom estrogenu. Czujemy się piękne, pewne siebie i to również owocuje w łóżku. Wszelkie pieszczoty są przyjemniejsze, ponieważ po owulacji jesteśmy szybciej i bardziej wilgotne. Później powoli wzrasta poziom progesteronu. Znów czujemy się gorzej i jesteśmy rozdrażnione a seks, aby przyniósł satysfakcję musi być czuły i poprzedzony długą grą wstępną. Później jest coraz gorzej. Produkcja estrogenu maleje, zaczyna się PMS i znów czujemy się źle. Brzmi znajomo?

Żeby dwoje chciało naraz

W obliczu tak wielu zmiennych nigdy nie możemy być pewne, że ochota na seks przyjdzie zawsze wtedy, gdy nasz partner tego będzie chciał. Warto więc włączyć do swojej codziennej diety suplement LibiStim. Jest to nowoczesny produkt, który skutecznie zwiększa libido u kobiet, a dodatkowo jego naturalne składniki gwarantują bezpieczeństwo stosowania. Głównymi komponentami są arginina i ekstrakt z korzenia żeń-szenia, które działają pobudzająco, również w aspekcie erotycznym. Ponadto w składzie znajdują się suche wyciągi z owoców buzdyganka ziemnego i cytryńca chińskiego oraz wyciąg z pestek dyni, który wzmaga produkcję hormonów odpowiedzialnych za aktywność seksualną. LibiStim to gwarancja, że Twoje życie erotyczne wciąż będzie kwitło – niezależnie od dnia cyklu.

Kilka naturalnych sposobów

Aby wspomóc działanie tabletek LibiStim, warto zaprowadzić kilka zmian w swoim życiu. Po pierwsze – pozbądź się stresu. Negatywne emocje źle wpływają na Twoje samopoczucie, a co za tym idzie – obniżają ochotę na współżycie. Problemy w związku również nie sprzyjają wysokiemu poziomowi libido, dlatego warto je rozwiązać. LibiStim to świetne rozwiązanie na zwiększenie aktywności seksualnej u kobiet, jednak ważne jest również to, co jesz. Warto wyłączyć ze swojej diety tłuste i ciężkostrawne produkty oraz ograniczyć alkohol. Zdrowe posiłki spowodują też, że zaczniesz lepiej wyglądać, Twoje ciało będzie Ci się podobać, a ochota na seks wzrośnie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij