Białe małżeństwo – czyli kiedy sex nie pociąga

Seks w wielu związkach jest bardzo ważny. Często bez niego ludzie nie wyobrażają sobie życia z partnerem, a nawet małżeństwa. Jednak należy mieć świadomość, iż możemy spotkać także wiele osób, dla których nie jest on ważny. Zatem w jaki sposób brak seksu wpływa na nasz związek i czy jest on ważny?

Wpływ seksu na związek

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jednak seks ma olbrzymi wpływ na nasz związek. Często zdarza się, iż wiele par decyduje się systematycznie na zbliżenia. Strefa intymna w naszym związku jest bardzo ważna. Należy mieć świadomość, iż tak bliskich relacji jakie mamy z partnerem nie będziemy mieć z nikim innym. Z tego powodu warto szczególnie o to zadbać.

Kolejną sprawą jest namiętność. Jeżeli pragniemy, aby nasz związek nie popsuł się, powinniśmy zatroszczyć się także o ten aspekt w naszym życiu. Seksualność jest w naszym życiu bardzo istotna i często to, czy uprawiamy seks i dobrze czujemy się z naszym partnerem ma wpływ na nasze relacje z nim.

Również jak wykazują najnowsze badania, jeżeli systematycznie kochamy się w łóżku jesteśmy także bardziej szczęśliwi. Aktywność seksualna przyczynia się do podniesienia poziomu hormonu, który jest odpowiedzialny właśnie za nasze dobre samopoczucie. Z tego powodu jak mówi popularne powiedzenie, seks jest dobrym sposobem na rozwiązanie wielu problemów, a przede wszystkim na rozładowanie napięcia.

Aseksualizm coraz bardziej popularny

Jednak należy pamiętać, iż nie każdy w takim samym stopniu odczuwa pożądanie. W wielu przypadkach odpowiedzialne są za nie przede wszystkim hormony. Należy jednak wiedzieć, iż istnieje również aseksualizm. Warto pamiętać, iż jest on często określany jako niechęć do pociągu seksualnego lub też brak potrzeby do odbywania stosunków seksualnych.

biale-malzenstwo-czyli-kiedy-sex-nie-pociaga

Powinniśmy pamiętać, iż jak wykazują najnowsze badania, prawie 1% społeczeństwa jest aseksualnych. Często tego nie da się zmienić, jednak należy pamiętać, iż osoba, która do tej pory była aktywna seksualnie także może stać się aseksualna. Zatem czy taki aseksualizm pozytywnie wpływa na małżeństwo lub związek z partnerem?

Dlaczego tak wiele osób rezygnuje ze zbliżeń?

Istnieje wiele przypadków aseksualnych osób, które znajdują partnerów. Jednak jak wykazują najnowsze badania, zbliżenia w związkach są bardzo ważne i często to właśnie z powodu ich braku nawet najbardziej zgodne małżeństwa mogą się rozpaść.

Wydawać by się mogło, iż seks to tylko i wyłącznie sprawa natury fizycznej. Jednak za powodzenie zbliżenia odpowiedzialna jest także sfera psychiczna. Dlatego jest on tak ważny w każdym związku. To właśnie seks wzbudza namiętność pomiędzy partnerami, a także zaufanie.

Obecnie praktycznie każdy udany związek ma również udane życie seksualne. Jednak należy pamiętać, iż istnieje także białe małżeństwo. Takim terminem określa się pary, które nie współżyją ze sobą. Przyczyn takiego obrotu sprawy może być bardzo wiele.

Często wiele osób nie ma po prostu czasu na zbliżenia, jednak także osoby są aseksualne. W takim przypadku małżeństwa często rozpadają się, a także dochodzi do wielu zdrad. Jednak należy pamiętać, iż w wielu przypadkach aseksualizm może stać się jedynie przykrym wspomnieniem, wiele osób nie odczuwa potrzeby do zbliżenia. Takie białe małżeństwo to często jedyny sposób na przyjęcie roli społecznej.

Sex i związki to bardzo trudny temat. Dla większości osób zbliżenia są naturalną rzeczą i stanowią niejako podstawę związku. Jednak są także aseksualne osoby, dla których seks nie jest najważniejszy. To właśnie z tego powodu rozpada się coraz więcej małżeństw, ponieważ nie dbamy o swoją sferę intymną.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij