Urządzenie mieszkania nie jest łatwym zadaniem. Wymaga cierpliwości i dużego nakładu nie tylko pieniędzy, ale także czasu. Zazwyczaj każdy ma w głowie wizję perfekcyjnego salonu czy sypialni, ale mało kto zastanawia się nad wyglądem kuchni. Dopasowanie w niej wszystkich elementów nie jest proste. Znajdują się tam bowiem ważne sprzęty, które niejednokrotnie mają jednolity i z góry narzucony, sztywny wygląd. Istnieją jednak różnorakie pomysły na sprytne ukrycie takich urządzeń albo ładne wkomponowanie ich w meble kuchenne. Na samym początku trzeba jednak zorientować się czy nasza kuchnia jest mocno czy słabo oświetlona i na bazie tej informacji – dobierać resztę.

Jakie odcienie mebli sprawdzą się w jasnej kuchni?

Każdy producent mebli kuchennych posiada wiele ofert. Zdecydować się można zarówno na ciemne jak i kolorowe barwy, jednakże nie zawsze będą się dobrze prezentować z określonym rodzajem materiału, który został użyty na naszej podłodze i ścianach. Jeżeli pomieszczenie jest naprawdę dobrze oświetlone i wpada tam wiele słońca, to można zdecydować się na ciemne meble kuchenne od producenta, jednakże w innym przypadku dobrze jest wybrać jaśniejsze odmiany. Jest to bowiem miejsce, w którym robi się wiele czynności i przebywa stosunkowo dużo czasu. Nie może być więc urządzona w ciemnych kolorach.

Dlaczego warto się zdecydować na jasne meble nawet w słonecznej kuchni?

Pomimo tego, że promienie słoneczne dają wystarczająco dużo światła, to jednak meble kuchenne w odcieniach żółci, bieli, jasnej zieleni lub niebieskie sprawiają, że każdy chce w tym pomieszczeniu przebywać, staje się przytulne i zachęcające. Co więcej, jasne kolory rozświetlają wnętrza, a nawet mogą je powiększyć optycznie. Można to wykorzystać w sytuacji, kiedy nasza kuchnia jest niewielka. Takie meble kuchenne od producenta można uzupełnić ciemnymi elementami (na przykład czarna obudowa szafki, szary stół i tym podobne przedmioty), ponieważ poprzez kontrast pomieszczenie zyskuje zupełnie nowy, oryginalny wygląd.

Z jakiego materiału powinny być wykonane meble?

Nie jest łatwo zdecydować się na to, w jakim stylu powinny być kuchenne meble. Producent daje bowiem dużą swobodę klientowi. Dodatkowo można łączyć ze sobą części z różnych styli. Mało kto jednak (rzecz jasna poza fachowcami) potrafi odtworzyć obraz, z ładnych projektów znalezionych w Internecie, w realnym życiu. Co jednak mamy do wyboru? Najbardziej popularne są drewniane meble i z tego powodu jest ich najwięcej w sklepach. Tutaj także jest wiele różnych rodzajów. W słonecznej kuchni warto postawić na jasne (na przykład sosnowe) drewno. To czy będzie bardziej naturalne, z mocno wyróżniającymi się sękami czy też pomalowane, jest już sprawą czysto indywidualną i zależy wyłącznie od gustu i własnych upodobań. Producent mebli kuchennych może również zaproponować plastikową odmianę. Wbrew pozorom, nie wygląda to tandetnie i mało elegancko. Dobrze dobrany komplet będzie się idealnie prezentował i wzbudzi zachwyt w niejednym gościu, a co najważniejsze: jest to stosunkowo tania alternatywa, więc zaoszczędzone pieniądze będzie można wydać na inne, potrzebne przedmioty w nowym mieszkaniu. Kolejnym rodzajem (choć częściowo można to zaliczyć do drewnianych mebli) jest płyta wiórowa. To materiał niezwykle popularny (przede wszystkim dlatego, że cechuje go bardzo niska cena, a także bogactwo różnorakich wzorów czy barw). Można ją spotkać zarówno laminowaną, jak i foliowaną lub lakierowaną. „Czysta”, naturalna jest nietrwała, ale kiedy się ją szczelnie polakieruje – będzie służyła przez lata. Świetnie sprawdza się jako materiał na kuchenne meble.

Wybór mebli i pomoc specjalisty

Jak widać, urządzenie kuchni może być nie lada wyzwaniem. Trzeba bowiem dobierać starannie wszystkie kuchenne meble. Producent zazwyczaj robi wszystko co w jego mocy, aby jak najbardziej ułatwić to zadanie klientowi. Warto także zdecydować się na pomoc specjalisty, który fachowym okiem oceni co najlepiej sprawdzi się w danym pomieszczeniu.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ