Najlepszy zawód w IT dla kobiety

Najlepszy zawód w IT dla kobiety?

W jakim kierunku warto się rozwijać, aby później cieszyć się przyjemną, interesującą i dobrze płatną pracą? Okazuje się, że coraz więcej kobiet jest zainteresowana rynkiem IT. Jeśli i my chcielibyśmy uzyskać zatrudnienie w tym kierunku, to dobrze ocenić, jaki zawód i kariera IT okaże się dla nas najlepsza. Czasami musimy zdobyć w danym kierunku pewne wykształcenie, ukończyć studia. Innym razem przejść właściwe szkolenia, kursy, praktyki i staż. Ale te starania są warte późniejszego stanowiska w IT, które możemy pozyskać.

Ocenia się, że średnie miesięczne zarobki dla specjalistów IT wynoszą blisko 6 000 zł, więc są dla kobiet bardzo zachęcające. Na pewno uzyskując takie wynagrodzenie nie muszą się martwić o swoją przyszłość, o mieszkanie, dom, jedzenie i inne wydatki. Starcza im na wszystko, więc są tym bardziej zadowolone z pracy, którą posiadają. która jednak prac w IT pozwala cieszyć się takim wynagrodzeniem, a zarazem okazuje się dość interesująca przez cały czas. Oto kilka propozycji.

Brand manager

Najlepszy zawód w IT dla kobiety - Brand Manager

Marketing i reklama cieszy się ogromną popularnością i można ocenić, że będzie tak przez cały czas. To sprawia, że specjalista typu Brand Manager jest osobą cenioną i poszukiwaną na rynku. Jej zadanie polega na wizerunku marki, koordynowaniu działaniami marketingowymi i skuteczną promocją marki.

Software developer

Programowanie okazuje się dość popularne na całym świecie. A taki fachowiec, jak software developer odpowiada za funkcjonowanie całości aplikacji czy programu i ich bezpieczeństwo.

Programista i starszy Programista

Tutaj zajmujemy się programowaniem pewnych aplikacji, systemów, programów i wielu innych rzeczy. Wszystko zależy od funkcjonalności nowego programu, zakresu jego działania i technologii, w której jest przygotowywany. Aktualnie występuje wiele języków programowania i dlatego należy dokładnie ustalić, w którym z nich będziemy się szczególnie specjalizować. Później możemy starać się poznawać nowe języki programowania i dzięki temu uzyskiwać większe doświadczenie.

Starszy programista odpowiada już za pewien zespół programistów, którzy realizują różne projekty i zadania w firmie. Mu zależy na osiągnięciu efektu końcowego, więc musi mieć wszystko pod kontrolą.

Kontroler finansowy

Analityk finansowy wysila się w tematyce finansów i bankowości. Jego zadanie polega przede wszystkim na właściwym zarządzaniu wydatków pojawiających się w firmie, przedsiębiorstwie czy korporacji. Dba również o sprawdzanie pewnych działań księgowych i stara się wyszukać jak najlepsze rozwiązania.

Podobne stanowisko posiada starszy analityk finansowy. W jego pracy istotną rolę odgrywają liczby, na podstawie których tworzy rozbudowane analizy i zestawienia finansowe.

Project Manager

Najlepszy zawód w IT dla kobiety - Project Manager

Osoba ta odpowiedzialna jest za planowanie, realizację i ukończenie projektu. Wysila się w branży budowlanej, finansowej i IT. Jego najważniejsze zadania to ustalanie planów i zadań, budowanie zespołu, tworzenie harmonogramu, monitorowanie wydatków i budżetu, raportowanie postępów. Aby zacząć pracować jako project Manager należy ukończyć studia podyplomowe z project management. Taka uczelnia znajduje się na przykład na Uniwersytecie Warszawskim. Pomocne są również kursy i szkolenia, dzięki którym można uzyskać odpowiedni certyfikat Project Manager.

Key Account Manager

Osoba odpowiedzialna jest za kontaktowanie się z ważnymi klientami korporacyjnymi. Dba o opiekę nad nimi, doradztwo, negocjowanie warunków sprzedaży. Istotne jest wykształcenie ekonomiczne, jak i dodatkowe doświadczenie techniczne – w branży teleinformatycznej, oraz w sprzedaży czy marketingu. Pomocne będą jeszcze umiejętności negocjacyjne oraz umiejętność posługiwania się popularnymi językami obcymi, jak angielski, niemiecki, francuski czy hiszpański i chiński.

Jaki zawód w IT dla kobiety?

Jaki zawód IT najlepszy dla kobiety?

Tak naprawdę wybór zawodu w branży technologicznej IT zależy od zainteresować, charakteru, jak i predyspozycji danej kobiety. Dobrze jest więc ocenić swoje możliwości, a następnie dążyć do pewnego zawodu.

Dzięki temu będziemy miały prawdziwą przyjemność z jego wykonywania, bez względu na zarobki, nawet po wielu latach.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij