W jakim kierunku warto się rozwijać, aby później cieszyć się przyjemną, interesującą i dobrze płatną pracą? Okazuje się, że coraz więcej kobiet jest zainteresowana rynkiem IT. Jeśli i my chcielibyśmy uzyskać zatrudnienie w tym kierunku, to dobrze ocenić, jaki zawód i kariera IT okaże się dla nas najlepsza. Czasami musimy zdobyć w danym kierunku pewne wykształcenie, ukończyć studia. Innym razem przejść właściwe szkolenia, kursy, praktyki i staż. Ale te starania są warte późniejszego stanowiska w IT, które możemy pozyskać.

Ocenia się, że średnie miesięczne zarobki dla specjalistów IT wynoszą blisko 6 000 zł, więc są dla kobiet bardzo zachęcające. Na pewno uzyskując takie wynagrodzenie nie muszą się martwić o swoją przyszłość, o mieszkanie, dom, jedzenie i inne wydatki. Starcza im na wszystko, więc są tym bardziej zadowolone z pracy, którą posiadają. która jednak prac w IT pozwala cieszyć się takim wynagrodzeniem, a zarazem okazuje się dość interesująca przez cały czas. Oto kilka propozycji.

Brand manager

Najlepszy zawód w IT dla kobiety - Brand Manager

Marketing i reklama cieszy się ogromną popularnością i można ocenić, że będzie tak przez cały czas. To sprawia, że specjalista typu Brand Manager jest osobą cenioną i poszukiwaną na rynku. Jej zadanie polega na wizerunku marki, koordynowaniu działaniami marketingowymi i skuteczną promocją marki.

Software developer

Programowanie okazuje się dość popularne na całym świecie. A taki fachowiec, jak software developer odpowiada za funkcjonowanie całości aplikacji czy programu i ich bezpieczeństwo.

Programista i starszy Programista

Tutaj zajmujemy się programowaniem pewnych aplikacji, systemów, programów i wielu innych rzeczy. Wszystko zależy od funkcjonalności nowego programu, zakresu jego działania i technologii, w której jest przygotowywany. Aktualnie występuje wiele języków programowania i dlatego należy dokładnie ustalić, w którym z nich będziemy się szczególnie specjalizować. Później możemy starać się poznawać nowe języki programowania i dzięki temu uzyskiwać większe doświadczenie.

Starszy programista odpowiada już za pewien zespół programistów, którzy realizują różne projekty i zadania w firmie. Mu zależy na osiągnięciu efektu końcowego, więc musi mieć wszystko pod kontrolą.

Kontroler finansowy

Analityk finansowy wysila się w tematyce finansów i bankowości. Jego zadanie polega przede wszystkim na właściwym zarządzaniu wydatków pojawiających się w firmie, przedsiębiorstwie czy korporacji. Dba również o sprawdzanie pewnych działań księgowych i stara się wyszukać jak najlepsze rozwiązania.

Podobne stanowisko posiada starszy analityk finansowy. W jego pracy istotną rolę odgrywają liczby, na podstawie których tworzy rozbudowane analizy i zestawienia finansowe.

Project Manager

Najlepszy zawód w IT dla kobiety - Project Manager

Osoba ta odpowiedzialna jest za planowanie, realizację i ukończenie projektu. Wysila się w branży budowlanej, finansowej i IT. Jego najważniejsze zadania to ustalanie planów i zadań, budowanie zespołu, tworzenie harmonogramu, monitorowanie wydatków i budżetu, raportowanie postępów. Aby zacząć pracować jako project Manager należy ukończyć studia podyplomowe z project management. Taka uczelnia znajduje się na przykład na Uniwersytecie Warszawskim. Pomocne są również kursy i szkolenia, dzięki którym można uzyskać odpowiedni certyfikat Project Manager.

Key Account Manager

Osoba odpowiedzialna jest za kontaktowanie się z ważnymi klientami korporacyjnymi. Dba o opiekę nad nimi, doradztwo, negocjowanie warunków sprzedaży. Istotne jest wykształcenie ekonomiczne, jak i dodatkowe doświadczenie techniczne – w branży teleinformatycznej, oraz w sprzedaży czy marketingu. Pomocne będą jeszcze umiejętności negocjacyjne oraz umiejętność posługiwania się popularnymi językami obcymi, jak angielski, niemiecki, francuski czy hiszpański i chiński.

Jaki zawód w IT dla kobiety?

Jaki zawód IT najlepszy dla kobiety?

Tak naprawdę wybór zawodu w branży technologicznej IT zależy od zainteresować, charakteru, jak i predyspozycji danej kobiety. Dobrze jest więc ocenić swoje możliwości, a następnie dążyć do pewnego zawodu.

Dzięki temu będziemy miały prawdziwą przyjemność z jego wykonywania, bez względu na zarobki, nawet po wielu latach.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ