Okulary czy soczewki Pomożemy Ci wybrać!

Okulary czy soczewki? Pomożemy Ci wybrać!

Jeżeli zmagasz się z problemem, jakim jest wada wzroku, z pewnością nie raz stanąłeś przed trudnym pytaniem: okulary czy soczewki? Za pierwszym rozwiązaniem przemawia zdrowie naszych oczu, za drugim z kolei komfort użytkowania. Wybór jest niełatwy, zwłaszcza, że szkła kontaktowe nie są już tak drogie jak dawniej. Z tego artykułu dowiesz się, jakie są zalety noszenia okularów i soczewek. Podpowiemy Ci, które rozwiązanie warto wybrać.

Soczewki a okulary

Obie te metody korekcji są dziś na wyciągnięcie ręki. Każdy, kogo dotyczy problem związany ze wzrokiem, zastanawia się nad tym, która z nich jest lepsza.

Pierwsze kryterium stanowi zazwyczaj moc soczewek a moc okularów, a także kwestia zdrowia i bezpieczeństwa. Tu należy szczególnie podkreślić, że każda z tych metod korekcyjnych jest dobra pod innym względem i przy wyborze należy uwzględnić przede wszystkim kwestię potrzeb danej osoby. W dzisiejszych czasach okulary nie stanowią już wstydliwej konieczności. Coraz częściej nosimy je nie tylko z powodu wady wzroku, ale nawet dla podkreślenia stylizacji, której okulary mogą stanowić nieodłączną część – mówi specjalista firmy 1242.eu.

Okulary mogą tak naprawdę stanowić główny element naszego indywidualnego stylu, właśnie dlatego, że podkreślają osobowość, dodają pewnością siebie i charakteru. Najważniejsze, aby były wygodne podczas wykonywania rożnego rodzaju czynności, a więc zarówno w trakcie pracy przy komputerze czy podczas jazdy samochodem. Nie zawsze jednak noszenie okularów może okazać się komfortowe. Chyba każdy „okularnik” spotkał się w życiu z sytuacją, w której chciał choć na chwilę pozbyć się okularów, choćby dla odmienionego wyglądu. Inna sytuacja to uprawianie sportu. Okulary mogą więc niekiedy przeszkadzać. Wtedy z pomocą przychodzą szkła kontaktowe. Są nowoczesne i wygodne. Pozwalają na swobodną jazdę na rowerze, bieganie, uprawianie sportów ekstremalnych, czy wyjście na imprezę. Szkła kontaktowe nie parują też zimą – przyznajmy szczerze, nie raz doprowadziło nas to do irytacji. W takich sytuacjach z pewnością lepszym rozwiązaniem są soczewki kontaktowe zamiast okularów. 

Do niedawna soczewki kontaktowe nie były zalecane osobom z astygmatyzmem. Obecnie jednak można spotkać na rynku tak zwane soczewki toryczne, które powoli stają się standardem. Noszenie szkieł kontaktowych musi być jednak poprzedzone wizytą u lekarza specjalisty. Podobnie jest ze zmianą soczewek zaleconych przez lekarza – w takim wypadku również konieczna jest wcześniejsza konsultacja.

Czy lepiej nosić soczewki kontaktowe zamiast okularów?

Soczewki a okulary

Na to pytanie trudno odpowiedzieć jednoznacznie. Wyróżnić można wiele zalet zarówno soczewek, jak i okularów. Ciekawą nowością są teraz tak zwane akcentujące soczewki kontaktowe, które podkreślają naturalny kolor oczu. Dzięki temu mogą rozjaśniać i dodawać blasku spojrzeniu,  a także je pogłębiać. Takie soczewki dodają pewności siebie, można je z powodzeniem zakładać na ważne uroczystości i wyjątkowe wydarzenia w naszym życiu. Szkła kontaktowe mogą stanowić ważny element naszego wizerunku. Ale, jak pisaliśmy wyżej, podobnie jest z okularami.

Mówi się przecież obecnie o modzie okularowej. Markowe okulary wykonane z najlepszej jakości materiałów podążają za najnowszymi trendami mody i w wielu przypadkach stanowią prawdziwe dzieła sztuki. Oprawki znanych marek wyróżniają się ceną nie tylko ze względu na logo, który często rzuca się w oczy. Tu należy mówić przede wszystkim o jakości, która będzie nam służyć przez wiele następnych lat – radzi nasz ekspert z firmy 1242.eu.

Warto pamiętać o tym, że odpowiednia dbałość o wzrok oznacza umiar i zróżnicowanie w używaniu okularów i soczewek. Zaleca się, aby przynajmniej na godzinę przed pójściem spać zdjąć soczewki i założyć okulary. Nawet jeżeli nosimy soczewki na stałe, co jakiś czas powinniśmy robić sobie dzień przerwy na korzyść okularów.

A zatem: okulary czy soczewki? Wszystko tak naprawdę zależy od naszych indywidualnych potrzeb i upodobań. Jedno jest pewne: soczewki i okulary powinny się uzupełniać, jeżeli zależy nam na dbałości o zdrowe oczy.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij