Organizacja imprezy urodzinowej – porady i wskazówki

Urodziny to jedna z okazji, które lubimy świętować, nawet gdy świeczek na torcie pojawia się coraz więcej. W przeciwieństwie do momentów przełomowych jak ślub czy też ważnych świąt, które także celebrujemy w towarzystwie bliskich ludzi – urodziny nie są obwarowane żadnymi tradycjami i możemy urządzić je na własnych zasadach. Podpowiadamy, w jaki sposób przygotować przyjęcie urodzinowe dla siebie lub kogoś bliskiego, a jak – dla swojej pociechy.

Artykuł powstał we współpracy z wrocławską firmą X-action.pl – organizacja imprez

Przyjęcie urodzinowe – od czego zacząć?

Im wcześniej zaczniesz planować przyjęcie urodzinowe, tym więcej będziesz mieć czasu na realizację wszystkich zamierzeń. Bez względu na to, czy to urodziny dwudzieste czwarte, czterdzieste czy czwarte, każdy z nas ma w głowie kilka konceptów, jak powinna wyglądać impreza idealna.

Zanim jednak dostosujemy na dobre to, o czym marzymy, do rzeczywistych możliwości, warto jest zacząć od zastanowienia – kogo chcemy zaprosić. Stworzenie już na samym początku listy gości wskaże nam, jakiego szukać miejsca.

Jeżeli tak naprawdę zależy nam na obecności tylko najbliższych przyjaciół, to może się okazać, że wcale nie potrzebujemy sali balowej, jaka nam się kiedyś gdzieś spodobała.

Do tego zarówno urodziny nastoletnie, jak i każde dorosłe możemy zorganizować osobno dla rodziny, a osobno dla znajomych, razem dla wszystkich lub tylko dla przyjaciół – wtedy dla rodziny wystarczy bardziej uroczysty wspólny obiad czy kolacja.

Kolejną rzeczą, którą przemyśleć trzeba jeszcze przed rozpoczęciem organizacji, jest to, ile możemy i chcemy wydać. Planujemy pożyczyć pieniądze na super imprezę? To też możliwe, ale powinniśmy oszacować, czy naprawdę możemy sobie na to pozwolić.

Wiedząc już powyższe rzeczy, możemy pomyśleć nad lokalem. Opcje mamy różne: własny dom, stolik albo boks wynajęty w klubie lub restauracji, cała sala, piknik w parku, wesołe miasteczko, spontaniczne wyjście do pubu, a nawet wycieczka dla dwojga czy dla najbliższej paczki.

Szykując przyjęcie-niespodziankę dla kogoś, pomyśleć możemy o wyjeździe albo o jakimś niezwykłym przeżyciu. Natomiast gdy ma to być duża impreza, np. okrągłe urodziny, to warto wynająć salę. Nie tylko można bawić się swobodnie, ale i nie na naszej głowie będzie potem jej wyszorowanie.

Zaplanować trzeba również menu, napoje i muzykę – czy zadbamy o nie sami, czy zamawiamy, co chcemy podać na stół i jakie style muzyczne mają być obecne?

Atrakcje na okrągłe urodziny – pokazy sztucznych ogni, muzyka na żywo i inne szaleństwa

Są urodziny w życiu, które świętujemy szczególnie hucznie. Oczywiście pierwsze takie są te osiemnaste, gdy wchodzimy oficjalnie w dorosłość. Później zwykle największe i uważane za najbardziej przełomowe są trzydzieste, a po nich kolejne okrągłe.

Szczęściarzami są osoby, które urodziły się w letnich miesiącach – one mogą wymyślać sposoby na świętowanie praktycznie bez ograniczeń, nawet na świeżym powietrzu w nocy.

Chcesz naprawdę zadziwić i zachwycić gości? A może jubilata, który wie, że szykujesz mu przyjęcie-niespodziankę, ale nie ma pojęcia, czego się spodziewać? Kiedy wynajmujesz salę za miastem, możesz po zmroku zaprosić wszystkich na zewnątrz, gdzie będą czekały np. sztuczne ognie lub pokaz tańca z ogniem.

Jest wiele firm robiących pokazy sztucznych ogni w całej Polsce, ciekawą opcją jeśli ktoś jest ze Śląska może być zerknięcie na ofertę firmy x-action: http://x-action.pl/oferta/64,pokazy-fajerwerkow-i-sztucznych-ogni.html. Atrakcją godną hucznej imprezy będzie także zespół lub DJ na żywo, prawdziwy wodzirej, różne nietypowe pokazy czy integrujące gości szalone warsztaty.

Organizacja urodzin dla dzieci

Dziecięce przyjęcia rządzą się własnymi sprawami. Jeśliby pozostawić maluchy same sobie, to szybko znudziłyby się i zajęły po prostu zabawkami – przy czym niekoniecznie wszyscy razem. A do tego każdy rodzic chce zapewnić swojemu dziecku niezapomnianą zabawę i nie być gorszym niż inni, którzy także starają się zrobić jak najciekawsze przyjęcie.

Organizacja urodzin dla dzieci powinna uwzględniać nie tylko tort i przekąski, ale przede wszystkim ciekawe zabawy. Animację dobrze jest powierzyć komuś, kto wie, jak pracować z dziećmi w większej grupie i ma sprawdzone pomysły na prowadzenie gier, zabaw zręcznościowych, łamigłówek. Urodziny organizuje praktycznie każda sala zabaw dla dzieci, czasami też restauracje i wyspecjalizowane firmy, jak choćby ta: http://x-action.pl/oferta/63,organizacja-urodzin-dla-dzieci-imprezy.html.

Gdy zaproszona będzie mniejsza grupa, a dzieci już należą do starszaków, ciekawym pomysłem na urodziny są nietypowe zajęcia sportowe albo kreatywne warsztaty – na przykład ręcznego wyrobu cukierków, pizzy, pomysłowe zajęcia plastyczno-ruchowe. Oczywiście temat przewodni wybrać trzeba taki, by odpowiadał zainteresowaniom naszego jubilata.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij