Pielęgnacja dłoni zimą

Zima to zawsze jeden z najgorszych okresów w roku, ponieważ mroźne powietrze wpływa na stan naszych dłoni. Pod wpływem działania zima skóra może się wysuszać i pękać, co powoduje ogromny ból.

To właśnie dlatego należy w odpowiedni sposób poddawać dłonie pielęgnacji, aby chronić skórę, przed niebezpiecznymi czynnikami. Oczywiście możemy w tym celu wykorzystywać różnego rodzaju kremy oraz inne rozwiązania, wszystko zależy od naszych własnych preferencji. Dłonie mają być przede wszystkim zadbane, po to, aby wyglądały ładnie, nawet w bardzo niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Nie zawsze warunki zewnętrzne są sprzyjające, dlatego też należy w odpowiedni sposób przystąpić do wspomnianej wyżej pielęgnacji, jeśli rzeczywiście chcemy zadbać o wygląd i kolor skóry dłoni.

Dłoń kobiety

Przede wszystkim skóra dłoni składa się z wielu gruczołów potowych i kilku gruczołów łojowych, przez co nie posiada ona odpowiednio wysokiej ochrony naturalnej, przed utratą wody. Im cięższe warunki atmosferyczne, tym szybciej pozbywamy się wody, co prowadzi do tego, że skóra staje się zaczerwieniona i jest przesuszona, przez co naskórek automatycznie łuszczy się, a nawet pęka w wielu miejscach, zwłaszcza jeśli kobieta bardzo często korzysta z różnego rodzaju detergentów, podczas mycia naczyń. Pękająca skóra nie jest w stanie zregenerować się, ponieważ brakuje jej nie tylko potrzebnych składników odżywczych, ale i tlenu, to właśnie dlatego należy sięgnąć po serum regeneracyjne.

Tego typu środki przywracają naturalny kolor skóry, łagodząc jednocześnie objawy zapalenia oraz innych problemów związanych ze skórą dłoni. Tego typu produkty są przebadane przez specjalistów dermatologów, dzięki czemu otrzymujemy gwarancję działania i tego typu produkty, są przeznaczone przede wszystkim do pielęgnacji skóry wrażliwej, co umożliwiają naturalne składniki danego kremu.

Co daje krem do rąk?

Oprócz podwyższenia ochrony przed złuszczaniem się naskórka, kremy pielęgnacyjne pozwalają na zmiękczenie skóry dłoni, dzięki czemu nie jest ona taka chropowata tylko naturalnie wygładzona, przez co wygląda lepiej i młodziej. W tym wypadku warto stosować tłuste kremy, ponieważ cały tłuszcz zawarty w aktywnej substancji, pozostaje na skórze wraz z usuniętym martwym naskórkiem. Po takiej prostej pielęgnacji wystarczy jedynie spłukać dłonie wodą i podziwiać efekty. Dzisiaj większość kremów, posiada w składzie lipidy, czyli naturalne kwasy tłuszczowe, które w pełni zastępują nam naturalną warstwę sebum, co jest bardzo ważne w przypadku gdy wspomniana warstwa skóry jest uszkodzona.

Kobiety bardzo często do zaawansowanej pielęgnacji wykorzystują masło shea czy też innych produktów z dodatkiem oliwy, czy oleju lnianego, który doskonale współpracuje ze skórą, dając kobiecie wyższą jakość działania.

Kosmetyki działają prawidłowo

W praktyce zabezpieczający kosmetyk, to taki produkt, który pozwala nam skutecznie zatrzymać wodę. W tego typu kosmetykach powszechnie stosuje się lanolinę, glicerynę, a nawet olej parafinowy czy odpowiednio przygotowany silikon, co ma na celu uszczelnić poszczególnie miejsca na skórze.

Oczywiście wspomniane wyżej składniki nie służą tylko i wyłącznie do zabezpieczenia przed utratą wody, ale równie dobrze, przed zimnem, co jak wiemy, sprawdza się w praktycznym stosowaniu. Kobiety są w stanie zrobić wszystko, aby zadbać o właściwy wygląd skóry, dlatego stosowanie coraz to nowszych kremów, nie jest niczym zaskakującym. Warto mieć na uwadze, poszczególne uwagi, ponieważ aktywna ochrona jest w stanie ochronić dłonie przed wieloma niebezpiecznymi czynnikami.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij