pomysły na świąteczne prezenty

Pomysły na świąteczne prezenty

Jak co roku gdy zbliża się okres świąteczny, wiele osób zastanawia się nad tym jaki prezent wybrać dla bliskich. Wiadomo, wszyscy się różnimy, tak jak i nasi znajomi, dlatego powinniśmy wybrać taki prezent, który w pewien sposób będzie do nich pasować i będzie oddawać ich osobowość. Mówi się, że intencja jest najważniejsza, więc bliscy będą się cieszyć z każdego prezentu, ale czemu by się nie postarać i nie trafić prezentem w dziesiątkę? Pamiętajmy, że podczas wyboru prezentu najważniejsza jest kreatywność. Biżuteria na przykład jest częstym wyborem w zakupach przedświątecznych i wiele osób się z niej cieszy, ale czy to nie jest czasami pójście na skróty? Zastanówmy się czym powinniśmy się kierować wybierając idealny prezent dla najbliższych.

Na początku powinniśmy skupić się na zainteresowaniach konkretnej osoby, następnie ustalić budżet, a finalnie – poszukać prezentów zamkniętych w wybranej przez nas tematyce. Załóżmy, że wybieramy prezent dla kogoś kto uwielbia gotować. Czy garnki będą dobrym wyborem? Jak najbardziej! Jednak zamiast wybierać zwykłe garnki, skupmy się na tym by były oryginalne. W tej kwestii mamy dwie główne tematyki, a mianowicie tradycyjną klasykę oraz nowoczesność. Jeśli osoba która pragniemy obradować gustuje w wystrojach o ciepłych barwach, ze spora ilością drewna, słowem – w kuchni tradycyjnej, wówczas dobrym wyborem będą garnki emaliowane. Nie mylmy ich z emaliowanymi garnkami używanymi przez nasze babcie, bowiem dziś mamy do wyboru znacznie więcej wzorów. Same wzory są bardzo dużym atutem, bo załóżmy, że osoba która chcemy obdarować nie tylko interesuje się kuchnia, ale także kwiatami, a szczególną sympatia darzy słoneczniki. Wybierając emaliowane garnki ze wzorami przedstawiającymi słoneczniki będziemy mieli w zanadrzu podwójnie udany prezent. Same garnki emaliowane uważane są również za bardzo dobry wybór dla osób ceniących zdrowie, bowiem emalia jest powłoką neutralną dla zdrowia, która nie dopuszcza do wody niepożądanych pierwiastków chemicznych, które mogą dostać się ze stali, choć te dzisiejsze garnki wykonane są ze stali wysokiej jakości, która i tak nie wpływa w żaden sposób na to by cokolwiek przedostało się z niej do wody. Dlatego właśnie jeśli zdecydujemy się na drugą opcję w postaci nowoczesnych garnków ze stali nierdzewnej, możemy być zupełnie spokojni o zdrowie naszych bliskich. Komplet garnków jest prezentem o sporych gabarytach i nie jest jedynym dobrym pomysłem na prezent. Inną ciekawą opcją jest wybór kubków, lecz nie takich zwykłych, tylko wykonanych z wysokiej jakości porcelany. Wszyscy lubimy napić się gorącej herbaty lub kawy, więc taki kubek może być często używany. Możemy wybrać go tak samo jak na przykładzie poprzedniego pomysłu na prezent, czyli kierować się wzorami i symboliką ważną dla osoby której wręczymy taki kubek. Możemy również użyć kreatywności i zdecydować się na zupełnie biały kubek, na którym później coś napiszemy lub narysujemy. Wówczas nie tylko będziemy mieć pewność, że jest to kubek jedyny w swoim rodzaju, ale również będziemy mogli sami dobrać symbolikę słów lub rysunków. Ciekawą alternatywą może być również pojedynczy nóż kuchenny wysokiej jakości, jednak co w tym takiego oryginalnego? Otóż na nożu możemy wygrawerować co tylko zechcemy, na przykład inicjały lub cytat, a to bez wątpienia spodoba się osobie której taki nóż wręczymy.

W dawaniu prezentów chodzi przede wszystkim o to, aby pokazać drugiej osobie że nam na niej zależy i że jest dla nas ważna. Zwykły prezent bez wątpienia sprawi radość, lecz to nasza pomysłowość sprawi, że będzie on dowodem tego jak wiele ktoś dla nas znaczy. Sprzęt kuchenny używany jest w każdym domu i wszyscy mamy garnki, kubki czy noże, lecz jeśli wybierzemy taki sprzęt  pomysłem i dodamy coś od siebie, to możemy mieć pewność, że druga osoba nie tylko bardzo się ucieszy, ale również będzie ciepło o nas myślała za każdym razem, kiedy będzie używać takiego sprzętu.

Przy współpracy z Naczynia.olkusz.pl

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij