Potrzebujesz samochodu? Sprawdź z jakiej auto-wypożyczalni warto skorzystać

Jeśli prowadzisz własny biznes, często przemieszczasz się po kraju. Bywa i tak, że jednego dnia jesteś w Krakowie, a już kolejnego musisz znaleźć się w Białymstoku. Nic więc dziwnego, że korzystasz z różnych środków transportu, w tym samolotów, by nie tracić czasu na męczące dojazdy.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą autowypozyczalniabialystok.pl – wynajem aut w Białymstoku

W takich sytuacjach, będąc na krótki okres czasu w obcym mieście, niezwykle pomocna stanie się wypożyczalnia samochodów. Dzięki wynajmie auta będziesz mógł swobodnie poruszać się po mieście, będąc uniezależnionym od innych.
Zanim jednak udasz się do wypożyczalni, o której nigdy wcześniej nie słyszałeś, zapoznaj się z naszym poradnikiem, który szybko pozwala ustalić, czy warto korzystać z usług danej auto-wypożyczalni, czy też może lepiej poszukać lepszej oferty.

Pominiemy całkowicie kwestię różnorodności oferty, bo każdy wie, jakim samochodem jeździ mu się najwygodniej. Zamiast tego poruszymy te sprawy, które są szczególnie istotne, gdy chcemy wypożyczyć pojazd na atrakcyjnych warunkach i w sposób bezpieczny.

Naliczanie opłat w auto wypożyczalni

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić po wejściu na stronę internetową wypożyczalni, wcale nie jest przejrzenie, jakie auta posiada w ofercie. Twoje spojrzenie powinno zostać skierowane do zakładki, która określa sposoby naliczania opłat. Wyróżniamy bowiem dwa główne rodzaje ofert:
-wynajem auta z opłatą za każdą dobę,
-wypożyczenie samochodu z rozliczeniem za liczbę przejechanych kilometrów.

W pierwszym przypadku możemy wyodrębnić dwie podgrupy. Pierwsza zakłada, że w cenę wynajmu wliczony jest pełny bak paliwa. W takim przypadku nie musisz się przejmować tankowaniem auta, tylko możesz korzystać do woli. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które są pewne, że wykorzystają cały zapas, jaki wraz z pojazdem daje auto-wypożyczalnia. Białystok nie jest jednak tak dużym miastem, żeby przejechanie z jednego końca na drugi opróżniło pełen bak.

Jeśli więc zamierzasz dojechać jedynie z dworca do hotelu i z powrotem, to ta opcja nie będzie zbyt ekonomiczna.
Dla osób, które nie będą wykorzystywać auta zbyt intensywnie, przewidziane jest rozliczanie za liczbę przejechanych kilometrów. Wtedy stawka za sam wynajem jest minimalna, a koszty główne stanowi licznik. Najlepiej chwilę zastanowić się, jak długa jest planowana trasa, by móc wybrać bardziej korzystną formę z punktu widzenia finansowego.

Jedyne, na co trzeba uważać, to limit kilometrów, który niektóre wypożyczalnie nakładają na umowę wynajmu. Przekroczenie tej granicy wiąże się z dodatkowymi, wysokimi opłatami, więc lepiej unikać ogłoszeń na podobnych warunkach.

Ubezpieczenie wynajmowanego samochodu

Ubezpieczenie to warunek konieczny, z którego musi wywiązać się każda autowypożyczalnia. Białystok obfituje w liczne drogi wielopasmowe i skomplikowane skrzyżowania, na których często dochodzi do niegroźnych kolizji. Posiadanie odpowiedniej gwarancji w razie wypadku jest więc rzeczą absolutnie fundamentalną.

Oprócz ubezpieczenia podstawowego większość wypożyczalni oferuje swoim klientom możliwość wykupienia dodatkowego, które automatycznie znosi udział własny w szkodzie. Załóżmy, że zostawiłeś samochód na parkingu i ktoś go lekko zarysował podczas Twojej nieobecności.

W takim przypadku podczas zdawania auta nie zostaniesz obciążony kosztami naprawy. Co najlepsze, taka forma zabezpieczenia wcale nie jest droga. Zwykle stanowi nie więcej niż jedną czwartą podstawowej stawki za wynajem auta na dobę, choć oczywiście dokładna wysokość zależna jest od klasy pojazdu.

Dodatki przydatne w podróży

Wreszcie dobra wypożyczalnia powinna zaoferować nam coś, co niektórzy mogą uznać za szczegół, jednak w rzeczywistości ma ogromny wpływ na komfort podróży. Są to wszelkiego rodzaju dodatki, takie jak nawigacja GPS dzięki której nie będziesz błądzić po obcym mieście, możliwość podstawienia samochodu pod dowolne, wybrane przez siebie miejsce czy wygodny system rezerwacji przez internet.

Dzięki takim drobnym dodatkom wizyta w nowym miejscu odbędzie się bez zbędnego stresu. Jeśli zaś trafisz na dwie oferty, które wydają się tak samo atrakcyjne, zerknij na opinie klientów – one pozwolą ostatecznie rozstrzygnąć, która firma potraktuje Cię w sposób profesjonalny.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij