Rozstępy prawdziwy problem dla ciężarnych kobiet

Rozstępy prawdziwym problem dla ciężarnych kobiet- Uroda
W czasie ciąży brzuch potrafi w bardzo krótkim czasie powiększyć się, przez co takie powiększenie jest bardzo widoczne już w czwartym miesiącu ciąży. To właśnie wtedy skóra zaczyna się rozciągać, a podwyższony poziom kortyzolu wpływa na zmniejszenie syntezy kolagenu. To właśnie dlatego w trakcie rozciągania może dochodzić do zerwania włókien kolagenowych, przez co kobiety bardzo często posiadają charakterystyczne białe prążki zlokalizowane w okolicy ud, brzucha czy piersi.

Jest to nic innego jak blizny, które w dużym stopniu wpływają na urodę kobiety. Białe bruzdy mogą z powodzeniem występować w kilku różnych miejscach, zlokalizowanych w miejscach, gdzie skóra była najbardziej rozciągnięta. Oczywiście takie charakterystyczne blizny nie pojawiają się tylko i wyłącznie podczas ciąży, ponieważ można je uświadczyć również w czasie dojrzewania kobiety.

Jak sobie radzić z tym problemem?

Oczywiście rozstępy można kontrolować i zrobić wszystko, aby takich charakterystycznych blizn było jak najmniej na kobiecym ciele. Podstawowym sposobem zapobiegania takim nieestetycznym zmianą jest regularne kontrolowanie masy ciała. Oczywiście tego typu czynności, powinny być kontrolowane w całości przez lekarza. Oczywiście podczas procesu takiej kontroli uwzględnia się średni wzrost masy ciała w czasie ciąży, który z reguły nie powinien przekraczać więcej niż 15 kilogramów. Jeśli wartości są przekroczone w większym stopniu, to istnieje możliwość wystąpienia poważnych powikłań podczas trwania całej ciąży lub w momencie porodu. Skóra nie może rozciągać się do granic możliwości, ponieważ wtedy rozerwanie włókien kolagenowych, jest tylko kwestią czasu. Nie wolno dopuszczać do takiej sytuacji, dlatego kontrola wagi jest podstawą profilaktycznego podejścia w walce z rozstępami na skórze.

Kosmetyki pielęgnują skórę

Oczywiście warto pamiętać, że podczas ciąży, należy stosować naturalne kosmetyki zapobiegające zmianą na skórze. Serum przeciw rozstępom, z dodatkiem żeń-szenia oraz innych naturalnych składników, pozwala na odpowiednią ochronę skóry, przed wystąpieniem nieestetycznych zmian. Niektóre kobiety mają problem z utrzymaniem wagi, stosują różnego rodzaju zabiegi pielęgnacyjne, do których zalicza się mikro-dermabrazję diamentową, która pozwala złuszczyć warstwy naskórka, co pomaga w regeneracji i przywróceniu pełnej elastyczności ciała. Dzięki poprawie krążenia zwiększa się produkcja kolagenu i elastyny, dzięki czemu włókna kolagenowe, są lepiej chronione przed rozerwaniem połączeń. Oczywiście tego typu zabieg kosztuje około 300 złotych, ale kobiety w ciąży powinny zdecydować się na takie rozwiązanie. Warto zauważyć, że tego typu zabiegi wykonywane są głównie w profesjonalnych salonach kosmetycznych, dzięki czemu każda kobieta, ma dzisiaj swobodny dostęp, do takich sprawdzonych zabiegów.

Masaż też pomaga

Kobieta, nie musi od razu skupiać się tylko i wyłącznie na zabiegach pielęgnacyjnych, ponieważ równie dobrze pomocny w takiej sytuacji, może być masaż ujędrniający. Nie trzeba od razu udać się do salonu masażu, ponieważ takie proste czynności, mogą być wykonane w domowych warunkach. Podczas masowania należy prowadzić ręka za rękę, rozcierając ruchem okrężnym miejsca, które są najbardziej narażone na występowanie rozstępów. Zwykle masaż wykonuje się ruchami zgodnymi z ruchem wskazówek zegara. Dzięki takiemu działaniu można poprawić krążenie krwi, a co za tym idzie doprowadzić do ujędrnienia skóry w najbardziej newralgicznych miejscach na ciele. Tego typu działania, również można uznać za profilaktyczną ochronę skóry przed rozstępami.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij