Rozwód z orzekaniem o winie

Rozwód z orzekaniem o winie – z czym się wiąże?

W dzisiejszych czasach (niestety) coraz bardziej powszechnym zjawiskiem stają się rozwody. Warszawa to miasto, w którym istnieje wiele kancelarii prawnych zajmujących się tego typu sprawami. W większości przypadków małżonkowie starają się porozumieć ze sobą, rozwodząc się bez orzekania o winie. Wówczas ustalają najlepszą formę opieki nad dziećmi, decydują, z kim zamieszkają, a także dokonują podziału majątku wspólnego, który zgromadzili przez okres trwania związku małżeńskiego. Jednak coraz częściej obecnie można się zetknąć z rozwodem z orzekaniem o winie, który powoduje, że proces sądowy wygląda trochę inaczej, a jeden z małżonków musi uprawdopodobnić, iż wyłączną winę za rozpad pożycia ponosi druga osoba.

Rozwód – Warszawa

Przede wszystkim podczas rozwodu, warto skorzystać z pomocy pełnomocnika, takiego jak adwokat czy radca prawny. W każdym mieście, nie tylko w Warszawie można znaleźć prawników, którzy zajmują się prawem rodzinnym. Już na etapie pisania pozwu rozwodowego osoba, mająca wiedzę praktyczną okazać się może niezastąpiona. Przede wszystkim pozew rozwodowy musi zostać dobrze uprawdopodobniony. Strona, wnosząca o rozwód z winy drugiego małżonka musi wykazać, że wyłączną winę w rozpadzie związku ponosi współmałżonek i poprzeć te tezy dowodami. Mogą to być maile czy smsy świadczące o zdradzie, zeznania świadków czy po prostu stwierdzony przez lekarzy nałóg, taki jak alkoholizm czy narkomania. Wszystkiego rodzaju uzależnienia są wystarczającymi powodami, żeby żądać rozwodu z orzekaniem o winie. Obecnie bardzo popularnymi, a co najważniejsze skutecznymi dowodami są rozmowy facebookowe czy wyciągi z rachunków, potwierdzające romanse oraz zdrady.

Adwokat rozwód – Warszawa

Co więcej, rozwód z orzekaniem o winie jest niezwykle istotny, jeżeli dane małżeństwo posiada nieletnie dzieci. Wówczas, małżonek winny rozpadu małżeństwa musi zostać dokładnie zweryfikowany przez sąd. Jest to bardzo ważne, ponieważ sąd musi zbadać czy małżonek może wykonywać władzę rodzicielską w sposób pełny bez uszczerbku na dzieciach. Sąd orzekając o rozwodzie z winy jednego z małżonków jest zobligowany wydać orzeczenie będące najkorzystniejszym nie tylko dla pokrzywdzonego małżonka, ale także dla dzieci. Sąd także w tym wypadku powinien ustalić, z którym z małżonków będą mieszkały dzieci, a także określić sposób kontaktów z dziećmi osoby winnej za rozpad małżeństwa. Jest to niezwykle ważne, bowiem zazwyczaj w sytuacji, kiedy jest orzekany rozwód z orzekaniem o winie małżonkowie nie potrafią się porozumieć nawet w kwestii dzieci.

Adwokat rozwody – Warszawa

Ponadto, orzeczenie o winie jednego z małżonków podczas rozwodu otwiera możliwość do wystąpienia o świadczenie alimentacyjne. Winny rozpadu małżonek może zostać zobligowany do zapłaty miesięcznie określonej kwoty pieniężnej na utrzymanie małoletnich dzieci, a także w trudnych przypadkach i nierównościach zarobkowych na rzecz swojego byłego współmałżonka. Właśnie dzięki takiemu orzeczeniu, osoba nieponosząca winy za rozpad małżeństwa będzie mogła dochodzić alimentów, a w razie uchylania się współmałżonka od obowiązku alimentacyjnego będzie mogła skierować sprawę do postępowania egzekucyjnego i wyegzekwować przez komornika należne jej świadczenia. Takie rozwiązanie z pewnością zaproponuje dobry adwokat, który będzie reprezentował osobę pokrzywdzoną podczas rozwodu.

Kancelaria adwokacka w Warszawie

Sprawa rozwodowa z orzekaniem o winie trwa zazwyczaj trochę dłużej niż zwykła sprawa rozwodowa. Małżonkowie przytaczają dowody, sąd przesłuchuje świadków. W związku z tym niezwykle przydatny okazuje się udział adwokata czy radcy prawnego, którzy pomogą przebrnąć przez wszystkie prawnie niejasności stosunkowo spokojnie. Znalezienie kancelarii adwokackiej, która poprowadzi całą sprawę jest bardzo dobrą decyzją. Co więcej, jeżeli jednego ze współmałżonków nie stać na adwokata i cały proces sądowy, a jest to jedyna możliwość zakończenia małżeństwa, można spróbować uzyskać zwolnienie od kosztów sądowych, przedstawiając w sądzie dokładnie swoją sytuację materialną wraz z dokumentami takimi, jak choćby własne dochody.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij