Szklanki do napojów, koktajli, drinków lub piwa

Na co dzień po prostu sięgamy na półkę po szklankę, wypełniamy ją tym, na co mamy ochotę albo co jest właśnie pod ręką i pijemy. Bywa, że każdy z domowników na swój ulubiony komplet szklanek, jeśli w domu są różne.

Naczynia do serwowania napojów zaprzątają głowę gospodyni lub gospodarza, jeśli ma mieć więcej gości albo jej lub jemu zależy na wyjątkowej oprawie posiłku. Aby kupić szklanki do wody i napojów na każdą okazję, warto się przyjrzeć, jakie bywają i do czego służą.

Proste szklanki do wody, lemoniady, lekkich drinków

Najczęściej pijemy ze szklanek wodę i inne napoje niealkoholowe. Latem chętniej używamy szklanek większych, bo pijemy większymi porcjami i dodajemy do napojów kostki lodu i kawałki owoców. Także lemoniady własnego wyrobu i soki owocowe dobrze wyglądają i smakują w wysokich, nowoczesnych szklankach. Jeśli wybierzemy naczynia z grubszego szkła, będą stabilniejsze, a napoje, które w nich podamy, dłużej będą zimne. Tego rodzaju szklanki – o większej pojemności – są dobre także do mlecznych koktajli, smoothie i mrożonej kawy. Używamy do nich słomek standardowej długości. W ofercie wielu sklepów klasyczne szklanki dostępne są w kompletach po 6 sztuk, ale zdarza się też, że sprzedawane są na sztuki i można kupić mniejszą liczbę. Jeśli nie mamy pewności, czy dane wzór będzie dla nas idealny, można wtedy kupić dwie – na próbę. Proste wysokie szklanki do soków i koktajli są też odpowiednie do drinków o niedużej zawartości alkoholu. One również bywają kolorowe i wzbogacone dodatkami, dzięki czemu dobrze się prezentują w takich naczyniach.

Pokale i kufle do piwa, szklanki do whisky

Sposób podawania alkoholu zależy od wielu rzeczy. Jeśli impreza jest w ogrodzie albo gdzieś nad rzeką, mało kto zabiera tam ze sobą pełną zastawę. Gdy wszyscy uczestnicy to akceptują, nie ma nic zdrożnego w piciu piwa wprost z butelki. Kiedy jednak decydujesz się już na naczynia, wybierz pokale, kufle albo szklanki do piwa. Charakteryzują się tym, że mają dość dużą objętość – od około polowy nawet do całego litra. Pokal to szklanka z nóżką, zwykle z niezbyt grubego szkła, która służy najczęściej do podawania piwa ciemnego, ale nie tylko. Kufle są zrobione z grubego, często rżniętego szkła i lepiej trzymają optymalną temperaturę trunku. Klasyczne proste duże szklanki są bardziej uniwersalne, jeśli chodzi o dopasowanie do reszty zastawy. Szklanki do whisky są niskie, dzięki czemu dobrze czujemy zapach alkoholu, i mają grubsze dno, co również pomaga utrzymać odpowiednią temperaturę zawartości. Świetnie sprawdzają się także do serwowania deserów.

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij