indiański tatuaż

Tatuaże w stylu indyjskim – ciekawe wzory, porady i inspiracje

Aktualnie tatuaże w większości przypadków stanowią ozdobę ciała, ale czasem mają wartość sentymentalną. Ale w dawnych czasach robione były najczęściej przez wojowników bądź miały podkreślać status społeczny. Nie inaczej sytuacja wyglądała w Indiach. Jednak w tym miejscu bardzo często wykonywano mehendi, czyli tatuaże z henny, które miały wartość symboliczną i zazwyczaj ozdabiały dłonie. To właśnie z mehendi wziął się aktualnie obowiązujący trend na tatuaże w stylu indyjskim. W dzisiejszym poradniku przedstawimy Wam ciekawe wzory, porady i inspiracje.

Tatuaże w stylu indyjskim – z naciskiem na detale

indianinTatuaże w stylu indyjskim zachwycają swoją estetyką, ale i detalami. Zazwyczaj składają się z bardzo drobnych elementów, które łączą się w całość, tworząc dzieło sztuki. Jednak w tym przypadku bardzo duże znaczenie ma ich wartość symboliczna, która pełni tutaj kluczową rolę. Często można uznać je za swego rodzaju talizmany. Ale z technicznego punktu widzenia takie tatuaże nie są łatwe do wykonania i wymagają precyzji, dużej staranności i ponad przeciętnych umiejętności. Zatem jeżeli już decydujecie się na wybór tego stylu, to musicie znaleźć taki salon tatuażu, gdzie pracują najlepsi profesjonaliści. Zatem, gdzie można zrobić takie tatuaże? Szczecin to nasza odpowiedź, wszak znajduje się tam salon Sky Tattoo, koniecznie sprawdźcie ich stronę i przekonajcie się czy w Waszym mieście też jest filia. Gwarantujemy będziecie zachwyceni, a nie tylko zadowoleni.

Kolor nie tylko ciemny

Tatuaże w stylu indyjskim ściśle kojarzą się z mehendi, czyli malowaniem rąk henną. Jednak coraz więcej osób decyduje się na takie ozdoby, ale już w formie stałego tatuażu. Wbrew pozorom wcale nie muszą być one tylko w kolorze czarnym, lecz można też wybrać tatuaże w kolorze czerwonym czy cieniowane, wszak modyfikacje także są wskazane. Możliwości jest sporo, ale jak to zwykle bywa jest jedno „ale” i mamy tutaj na myśli, że dziary mehendi najlepszy efekt przynoszą jeżeli są znacznych rozmiarów, wtedy też stanowią niejako biżuterię, a więc inne ozdoby są wręcz zbyteczne.

A może mandala?

tatuowanieNa pewno do tatuaży w stylu indyjskim możemy zaliczyć także mandalę. Samo słowo pochodzi z języka Sanskrytu, czyli starożytnych Indii i oznacza koło. Ten symbol ma głębokie znaczenie i nawiązuje do doskonałości, ale też balansu. Dla niektórych oznacza perfekcje czy osiągnięcie równowagi, ale i szczęścia. Mandale w wielu miejscach są ściśle powiązane z religią. Hindusi wierzą, że pozwalają się im lepiej skupić podczas medytacji czy rytuałów. Oczywiście ile ludzi, tyle możliwych interpretacji, jednak wszystkie łączy fakt, że mandala uznawana jest za coś iście doskonałego. Warto zauważyć, że kluczowe znaczenie ma także samo rozchodzenie się okręgów, zawsze od środka i na zewnątrz, co jeszcze bardziej ukazuje ową wartość sentymentalną i coś poniekąd nie do końca zrozumiałego.

Mandala – wybór należy co Ciebie

Mandala ma wiele znaczeń, ale może też inaczej się prezentować. Owszem zawsze będzie oparta na kształcie koła, ale same kształty mogą tworzyć przeróżne wzory, które można sobie dowolnie interpretować. Można mieć tatuaż rozkwitającej mandali, która będzie przypominać budzący się kwiat, a symbolika może oznaczać budzenie się do życia, co wcale nie oznacz ciąży, lecz może być symbolem zrozumienia albo znalezienia celu w życiu, a nawet pokonania dużych przeciwności losu. Ponadto mandala może być w środku kolorowa i owy kolor będzie mieć tutaj określone znaczenie. W tym przypadku żółty odnosi się do radości, a pomarańczowy można interpretować jako odwagę, siłę. Z kolei czerwony to miłość, zaś zielony zdrowie i nadzieja. Wiele kobiet wybiera różowe wypełnienie mandali, co akurat odnosi się do delikatności i podkreślenia swojej kobiecości. Może mieć ona także kolor czarny symbolizujący honor czy nawet biały, oznaczający zarówno niewinność, jak i doskonałość.

Niezależnie jaki tatuaż wybierzecie i co będzie dla Was znaczył pamiętajcie, że musicie go odpowiednio pielęgnować. A więc przez kilka tygodni unikajcie opalania, kąpania w słonej czy ciepłej wodzie. Stosujcie także kremy, dzięki którym tatuaż przez wiele lat będzie miał bardzo intensywne kolory.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij