tatuaż na plecach

Tatuaże w stylu mandala. Czy warto się na nie zdecydować?

Choć pewnie to truizm, to stwierdzimy, że tatuaże są bardzo modne i nic nie wskazuje na to, aby miały wyjść z mody. Jednak decydując się na takie zdobienie ciała, kluczowe znaczenie ma wybór właściwego wzoru. A tutaj możliwości jest naprawdę sporo. Aż ciężko podjąć decyzję. Ciekawym wyborem są te w stylu mandala. Jeżeli nie wiecie nic na temat tego stylu, a szukacie ciekawych dziar, to koniecznie przeczytajcie nasz krótki tekst.

Styl mandala w kilku zdaniach

tatuaż mandalaNa samym początku trzeba sobie uświadomić, że motyw mandala wywodzi się z buddyzmu. Jest to więc motyw artystyczny, ale nie oznaczający tylko „sztuka dla sztuki”, lecz za nim kryje się właściwa symbolika. W tym przypadku stosuje się połączenie figur geometrycznych koła oraz kwadratu, przy czym koło jest symbolem nieskończoności i tego co niebiańskie, a kwadrat należy utożsamiać z człowiekiem i ziemią. Zatem mandalę można uznać za połączenie tego co boskie, z tym co ludzkie. Dlatego też symbol mandali nazywa się kołem życia.

Symbol ma największe znaczenie

Jeżeli sądzicie, że tatuaże mandala odnoszą się tylko i wyłącznie do tego co boskie i ludzkie, to jesteście w błędzie. Otóż koło i kwadrat stanowią podstawę, ale samej symboliki trzeba szukać w kolorach oraz ich umiejscowieniu. Tutaj najważniejszy jest kolor znajdujący się w samym centrum, gdyż oznacza to, co jest dla Was najważniejsze i to, do czego przykładacie szczególną uwagę. Z kolei kolor umiejscowiony w górnej części tatuażu, to oczywiście proces świadomy, a więc to, co odkryliście, czym się kierujecie. Z kolei dolna część dziary zarezerwowana jest dla tzw. nieświadomości. Trzeba jeszcze pamiętać, że każdy kolor ma swoje znaczenie, a więc poprzez kolory można pokazać co jest ważne, jakim moto kierujecie się w życiu. Dla optymistów zarezerwowany jest kolor żółty, który ukazuje radość, zadowolenie. W podobnym tonie jest kolor pomarańczowy, a więc energia, siła odwaga, serdeczność i wiara w siebie. Czerwony jak można się domyślić symbolizuje miłość, siłę i wytrwałość. Różowy to romantyzm, wrażliwość, a także duża doza delikatności. Uczucie tęsknoty wyraża niebieski, ale jednocześnie symbolizuje też wierność. Jeżeli chcecie ukazać pewność siebie, ale też macie w sobie dużo uroku to kolor turkusowy jest dla Was zarezerwowany. Wbrew pozorom i kolor czarny ma pozytywne znaczenie, a mianowicie odnosi się do bycia honorowym. Natomiast kolor biały dedykowany jest dla osób szlachetnych.

Mandala to nie zwykły tatuaż, to pokazanie swoich wartości

tatuaż rozetaOczywiście są osoby, dla których tatuaże to jedynie symbol mody i za dziarami nie kryje się nic innego. Jednak tatuaże z motywem mandali kryją w sobie coś więcej. Przede wszystkim mają wartość symboliczną i ukazują naszą naturę, a także osobowość oraz wartości, którymi się kierujemy. Z tego też powodu nie powinien być traktowany tylko i wyłączeni jak zwykła dekoracja ciała. Zatem jeżeli chcecie wyrazić to, co czujecie, a także to, co jest dla Was ważne, to rzeczywiście takie tatuaże sprawdzą się dla Was wprost idealnie.

Jakie wzory wybrać?

W przypadku tatuaży mandali wybór wzorów czy też motywów wcale nie jest taki łatwy. Przede wszystkim trzeba kierować się tym co chcemy wyrazić czy też ukazać. W tym przypadku pamiętajcie, że podstawą jest koło i kwadrat, a sensu tym dwóm figurom nadają kolory. Oczywiście możemy Wam przytoczyć kilka pomysłów. Ciekawą opcją jest motyw mandali, która przywodzi na myśl rozkwitający kwiat i dominują kolory biały, czarny, a także pomarańczowy, co może odnosić się do poczucia odrodzenia, albo też przejęcia kontroli nad własnym życiem. Tatuaże cieniowane różnymi kolorami pokazują, że dopiero się uczycie i pracujecie nad byciem najlepszą wersją samych siebie. Z kolei dla wiecznych optymistów, którzy czerpią radość z życia, polecany jest mandal w kolorze różowym, w połączeniu np. z pomarańczowym.

Tatuaże mandali są świetnym wyborem dla osób, dla których tatuaże są czymś więcej niż tylko dekoracją ciała. Warto pamiętać, że każdy taki tatuaż jest unikalny i może mieć naprawdę przeróżne znaczenie. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od tego, co chcemy wyrazić i jak otwarci jesteśmy. Na pewno przyciąga on uwagę swoim niejednoznacznym charakterem, ale i dozą tajemniczości, choć niewątpliwie i jego estetyka zasługuje na uwagę.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij