Waporyzacja z lufki czy z folii – co wybrać?

Pomimo tego, że palenie marihuany jest w wielu krajach zabronione i może nawet skutkować pobytem w więzieniu, to jest ona szalenie popularna. Zdania co do jej szkodliwości są mocno podzielne, niektórzy stawiają ją na równi z twardymi, siejącymi zniszczenie w organizmie narkotykami, inni pozwalają na jej legalne używanie.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem internetowym Vapuj.pl – vaporizery (waporyzatory)

Wady palenia liści konopi

Jednak bez względu na możliwości prawne trawka była jest i będzie palona, i różne zakazy na pewno tego nie zmienią. A skoro i tak się ją palić będzie, to warto zadbać o to, żeby to palenie było jak najmniej szkodliwe dla zdrowia. W przypadku tradycyjnych skrętów zachodzą podobne procesy, co w zwykłych papierosach.

Pod wpływem ognia susz się spala w wysokiej temperaturze, uwalniając wiele różnych substancji. Niestety sporo z nich ma właściwości rakotwórcze i niszczące organizm, i długotrwałe palenie może spowodować różne choroby i problemy ze zdrowiem. W ostatnich latach popularnością zaczęła się jednak cieszyć nowa metoda palenia, to znaczy waporyzacja.

Tak naprawdę vaporizerów można używać w wielu różnych celach, także medycznych, jednak to miłośnicy trawki zaadoptowali je do swoich potrzeb i coraz częściej z nich korzystają.

Co to jest waporyzacja

Waporyzacja jest procesem wykorzystującym zjawisko parowania substancji w określonych temperaturach. Najczęściej zakres tych temperatur wynosi od 180 do 220 stopni, wtedy właśnie uwalania się największa ilość związków ale nie dochodzi do zapłonu suszu.

Dzięki temu w porównaniu z tradycyjnym paleniem ilość niepożądanych związków jest ograniczona do minimum, praktycznie nie wydzielają się substancje smoliste, tlenek węgla i inne rakotwórcze związki. Dodatkową zaletą, jaką daje vaporizer, jest znacznie większa efektywność samego palenia.

Przy zwykłych papierosach pożądane substancje po prostu giną w ogromnej ilości dymu, przy waporyzacji jest ich uwalnianych znacznie więcej, i są one znacznie bardziej stężone. Osoby używające tych urządzeń cenią je sobie za znacznie przyjemniejszy smak i lepsze efekty niż ma to miejsce przy tradycyjnym papierosie.

Zalety vaporizerów

Kolejną zaletą stosowania vaporizerów jest praktycznie brak dymu. Tradycyjny papieros można wyczuć przez długi okres czasu, o ile na imprezie gdzie wszyscy palą może to nie przeszkadzać, o tyle w miejscach publicznych od razu zostanie zauważone.

Przy używaniu vaporizerów dym jest praktycznie niewyczuwalny, po wypuszczeniu powietrza z płuc powstaje lekka mgiełka, która się bardzo szybko rozpływa. Poza tym urządzenia te są dyskretne i wygodne w użytku, można je nosić wszędzie ze sobą i używać kiedy tylko się zechce.

Nie bez znaczenia są również kwestie ekonomiczne. Dobrej jakości sprzęt do waporyzacji trochę kosztuje, jeśli się odwiedzi jakiś sprawdzony sklep z vaporizerami to ceny będą się tam zaczynać od kilkuset złotych.

Jednak to, co się wyda na zakup waporizera bardzo szybko zwróci się w postaci surowca, bowiem do osiągnięcia tych samych rezultatów potrzeba znacznie mniej suszu. Same urządzenia są bardzo trwałe i wytrzymałe, jak twierdzą praktycy przy intensywnym użytkowaniu zwracają się one już po roku od zakupu.

Waporyzacja z lufki czy z folii

Wysokie ceny vaporizerów zachęcają wiele osób do eksperymentowania z innymi, tańszymi rozwiązaniami. Na forach internetowych można znaleźć dyskusje na temat tego, jakie efekty daje wapozyzacja z folii lub z lufki. W obu tych rozwiązaniach podgrzewa się susz za pomocą zapalniczki lub innego źródła ognia, i wdycha powstałe opary.

Część osób twierdzi, że oba te sposoby są skuteczne, dają dobre doznania i w takim razie po co płacić za drogie vaporizery. Być może rzeczywiście tak jest, choć trudno jednoznacznie określić, która metoda będzie lepsza.

Jednak trzeba pamiętać o tym, że profesjonalne urządzenia utrzymują ściśle kontrolowaną temperaturę, w której wydzielana jest największa ilość pożądanych substancji.

W przypadku podgrzewania liści w lufkach czy foliach trudno to będzie zapewnić, bowiem nie ma żadnej możliwości zmierzenia panujących wewnątrz warunków, i wszystko robi się na wyczucie, a to nie zawsze przyniesie pożądane rezultaty.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij