Włosy doczepiane – z jakimi kosztami się wiążą

Włosy doczepiane – z jakimi kosztami się wiążą

Na zagęszczanie lub przedłużanie włosów decyduje się coraz więcej kobiet. Duża część z nich ma problemy z wypadającymi lub łamliwymi włosami, które są znacznie przerzedzone.

Są różne metody przedłużania oraz zagęszczania włosów. Mają one różną trwałość, niektóre z nich również pewne ograniczenia. Niektórymi sposobami można przedłużyć lub zagęścić włosy samodzielnie. Część z nich będzie jednak wymagała wizyty w salonie fryzjerskim i te z reguły są dużo trwalsze, jednak kosztują też dużo więcej. Niektóre z nich, czyli na przykład doczepki Tape On lub włosy doczepiane clip in można wykonać już niewielkim kosztem samodzielnie. Koszty zależą również od jakości oraz rodzaju wykorzystanych do doczepienia włosów. Najlepiej jest wykorzystywać włosy naturalne. Pomimo tego, że są z reguły droższe od syntetycznych, to są dużo lepszej jakości a i sam efekt nie wygląda sztucznie.

Włosy doczepiane na ringi

Ringi, do których przymocowane są doczepki, najczęściej wykonane są z silikonu. Dzięki temu są nie tylko niewidoczne, ale również lekkie i nie obciążają włosów. Ponadto są też trwałe i ciężko je zepsuć. Silikon dobrze trzyma się na naturalnych kosmykach i się nie ześlizguje. Przedłużając lub zagęszczając włosy tą metodą można uzyskać maksymalnie naturalny efekt. Ponadto doczepki można kupić przez Internet i zabieg wykonać samodzielnie w domu. Dzięki ringom włosy mogą zostać przedłużone nawet o kilkadziesiąt centymetrów. Niewątpliwą zaletą tej metody jest fakt, że doczepki z ringami nie wymagają specjalnej pielęgnacji. Można je myć tak jak naturalne włosy i poddawać różnorodnym zabiegom termicznym. Są bardzo wygodne, ponieważ nie trzeba ich zdejmować przed pójściem spać. Koszt doczepiania włosów metodą ringów jest zależny od długości i ilości pasemek. W przypadku włosów syntetycznych 20 sztuk pasemek kosztuje około 50 złotych, a naturalnych około 120 złotych.

Włosy Tape On

Metoda Tape On, inaczej zwana kanapkową, polega na doczepianiu pasm włosów za pomocą specjalnych taśm. Jest to metoda bardzo trwała, a jej efekt jest bardzo naturalny. Jednak w przeciwieństwie do metody clip in, doczepki trzeba zdejmować przed pójściem spać i bardzo często je czesać – to pomoże zapobiec plątaniu się włosów. Doczepiane włosy Tape On myje się po zdjęciu tak samo jak naturalne włosy. Można je delikatnie osuszyć ręcznikiem, pamiętając jednak, żeby nie trzeć zbyt mocno. Włosy doczepiane tą metodą można dowolnie stylizować. Takie doczepki nie obciążają włosów oraz nie potęgują ich łamania się. Jako metoda nieinwazyjna jest całkowicie bezpieczna, dlatego mogą ją stosować panie, które mają bardzo kruche włosy. W zależności od rodzaju włosów wykorzystanych do doczepiania, koszt zabiegu metodą Tape On waha się między 1700-2500 złotych.

Włosy doczepiane clip in

Metoda doczepiania włosów clip in polega na doczepieniu pasemek za pomocą specjalnych klipsów. Do klipsów doczepiona jest taśma z powłoką antypoślizgową, która zapobiega zsuwaniu się doczepek. Włosy mogą być dowolnie stylizowane i myte jak naturalne. Pasemka trzeba jednak zdejmować przed pójściem spać. Przy odpowiedniej pielęgnacji mogą posłużyć nawet około roku. Metoda ta jest bardzo prosta i bez większych problemów w niedługim czasie można wykonać ją samemu. Koszt doczepiania włosów clip in może wynosić około 220 złotych. Wszystko jednak zależy od rodzaju wykorzystanych włosów. Lepiej jednak wybrać naturalne włosy clip in. Ombre również jest możliwe do wykonania tą metodą. Wystarczy kupić jaśniejsze pasemka.

Włosy doczepiane keratynowo

Jest to metoda inwazyjna, jednak bezpieczna dla włosów. Doczepiane kosmyki mają na końcach łuskę keratynową, która po zgrzaniu jej z naturalnymi włosami za pomocą zgrzewarki tworzy tak zwany zgrzew keratynowy. Jest on niewidoczny, dlatego efekt doczepiania jest bardzo naturalny. Pasma dobrej jakości, najlepiej naturalne, można użyć nawet kilka razy, żeby zminimalizować późniejsze koszty. Wystarczy tylko wymienić łuskę keratynową. Efekt doczepiania keratynowego może się utrzymać od dwóch do czterech miesięcy. Koszt takiego zabiegu wynosi około 100 złotych. Najlepszy efekt przyniosą wysokiej jakości, naturalne włosy. Grzywka też jest możliwa do wykonania tą metodą.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij