Wyjazdy incentive – co to jest?

W dzisiejszych czasach dużą wagę przypisuje się motywacji pracowników, ich integracji oraz zapewnieniu im dobrego samopoczucia i pozytywnej atmosfery w pracy. Zarówno duże, jak i mniejsze firmy starają się organizować spotkania mające na celu integrację oraz zmotywowanie pracowników do efektywnej pracy i zaangażowania w wykonywanie zawodowych obowiązków.

Wyjazdy incentive – motywacja pracowników

Coraz większe zainteresowanie skupia się na motywowaniu ludzi do pracy. Okazuje się bowiem, że odpowiednio zmotywowany pracownik cechuje się większą skutecznością i zaangażowaniem w swoje obowiązki w pracy. Z tego względu szefowie korporacji zatrudniają firmy specjalizujące się w organizowaniu wyjazdów motywacyjnych dla pracowników.

Celem podobnego wyjazdu jest poprawa relacji pomiędzy pracownikami, troska o zdrowe stosunki międzyludzkie w kadrze pracowniczej oraz indywidualną motywację każdego pracownika. Generalnie rzecz ujmując wyjazdy firmowe incentive mają znacząco podnieść morale pracowników, działając odświeżająco na ich chęć i zapał do pracy.

Organizacja wyjazdów motywacyjnych

Szeroko rozumiana turystyka motywacyjna dla firm prowadzona jest przez wykwalifikowaną kadrę specjalistów, którzy posiadają wiedzę, umiejętności oraz predyspozycje do planowania i projektowania programów motywacyjnych dla grup.

Wyjazd motywacyjny obfituje w atrakcje, które są zaplanowane w sposób, skutkujący zbliżeniem do siebie ludzi wspólnie pracujących w danej firmie, podniesieniem ich samopoczucia oraz zachęceniem do angażowania się w obowiązki zawodowe.

Plan, miejsce i sposób organizacji wyjazdu dobierany jest indywidualnie do potrzeb i wymagań danej firmy. W ofercie firm zajmujących się organizacją podobnych wyjazdów znajdują się zarówno wyprawy wypoczynkowe, jak i bardziej aktywne i niejednokrotnie nawet ekstremalne doświadczenia. Idea takich wyjazdów opiera się na przeświadczeniu, że wspólnie spędzony czas oraz dzielone ze sobą podobne przeżycia zbliżają do siebie zespół ludzi, zwiększając integrację i korzystnie wpływając na poczucie lojalności wobec firmy.

Popularne są wyprawy integracyjne opierające się na konkretnej aktywności sportowej lub rekreacyjnej, odwiedzaniu niepoznanych wcześniej miejsc oraz doświadczaniu nowych przeżyć.

Plan wyjazdu – pogodzenie różnych oczekiwań

Przed rozpoczęciem planowania wyjazdu warto poznać preferencje pracowników, odnoszące się do miejsc które chcieliby odwiedzić oraz aktywności, w których będą mieli ochotę uczestniczyć. Jako że wyjazd motywacyjny ma korzystnie wpłynąć na samopoczucie pracowników, zapewniając im miło spędzony czas, warto uprzednio dowiedzieć się jakie preferencje charakteryzują daną grupę ludzi.

W obliczu dużej ilości osób w zespole pracowniczym, może okazać się że oczekiwania dotyczące wyjazdu mogą skrajnie odbiegać od siebie. Warto w takiej sytuacji postarać się o znalezienie kompromisu, zapewniając każdej z osób zajęcie przez nią oczekiwane na podobnym wyjeździe. Zadowolenie pracowników jest bowiem jednym z najważniejszych kryteriów, świadczących o efektywności odbytego wyjazdu incentive.

Podsumowanie

Reasumując, wyjazd motywacyjny stanowi nowoczesne i wyjątkowo skuteczne narzędzie będące coraz częściej wykorzystywane w celu podnoszenia pracowniczych zasobów. Motywacja, integracja oraz szeroko pojmowany relaks to główne cele omawianego wyjazdu. Chcąc pozytywnie wpłynąć na rozwój zespołu swoich podwładnych, warto zainteresować się bliżej ofertą firm organizujących wyprawy incentive.

Ciekawą informacją jest fakt, że ich skuteczność można zweryfikować przy użyciu specjalnych kwestionariuszy badających indywidualną motywację do pracy. Psychologiczne narzędzie badawcze wykorzystywane jest przed wyjazdem oraz po jego odbyciu. Niemal pewne jest, że wyniki okażą się pozytywne i wskażą na znaczące podniesienie chęci pracowników do wykonywania obowiązków, polepszenie ich samopoczucia oraz korzystną zmianę w relacjach pomiędzy ludźmi należącymi do danego zespołu. Poczucie przynależności, które wzrasta po wspólnie odbytym wyjeździe korzystnie wpływa na chęć współpracy we wspólnym celu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij