Zniszczone dłonie- jak się chronić?

Zły wygląd naszych rąk jest najczęściej spowodowany ich niewłaściwą pielęgnacją. Jeśli nie stosujemy właściwych kremów, to dłonie mogą stać się szorstkie i bardzo zniszczone, przez co skóra będzie wyglądała starzej. Warto zwrócić uwagę na to, że zniszczone dłonie występują częściej u osób, które pracują przy ciężkiej pracy fizycznej, ponieważ bardzo często jest to praca w skrajnie ciężkich warunkach. Nie ma nic gorszego niż niewłaściwa temperatura.

Dłonie są bardzo ważne i dlatego ich pielęgnacja jest tak istotna. Bardzo często na zniszczenie skóry jesteśmy narażeni w okresie zimowym, kiedy temperatura jest ujemna. Warunki atmosferyczne bardzo niekorzystnie wpływają na ich wygląd. Na szczęście wszystkie procesy związane ze zniszczonymi dłońmi możemy odwrócić lub całkowicie zapobiec ich występowaniu. Istnieje kilka sposób skutecznego zabezpieczenia przed tym problemem.

Zabezpieczenie dłoni

 

W zimie obowiązkowo powinniśmy nosić rękawiczki. Jeśli uda nam się zabezpieczyć dłonie, to mróz nie wpłynie negatywnie na ich wygląd. Częste wahania temperatury to poważny problem, na który jesteśmy narażeni każdego dnia. Oczywiście kobiety wykonujące prace domowe powinny zaopatrzyć się w gumowe rękawiczki.

Jest to zalecane zwłaszcza w przypadku mycia naczyń czy okien. Skóra jest całkowicie chroniona przed środkami chemicznymi czy też składnikami, które znajdują się w danym detergencie. Skóra jest bardzo wrażliwa na kontakt z taką substancją chemiczną i może to prowadzić do występowania reakcji alergicznych lub podrażnień, które w znaczący sposób wpływają na degradację komórek skóry niszcząc jej wygląd.

Skóra i wygładzenie

 

Jeśli chcemy wygładzić naszą skórę, to bardzo dobrym rozwiązaniem może okazać się peeling dłoni. Możemy to wykonać w domu, nie musimy korzystać z profesjonalnych gabinetów kosmetycznych. Wystarczy nam tylko oliwa, cukier i sok z cytryny. Tego typu mieszanki należy intensywnie wcierać w dłonie przez około pięć minut, a po skończonym zabiegu opłukać dłonie ciepłą wodą.

Niektóre panie podczas zabiegów pielęgnujących wykorzystują również kawę. Nie sama kawa jest tutaj najważniejsza, ale jej fusy, które należy wetrzeć w skórę rąk i również spłukać pod strumieniem ciepłej wody. Jak więc widzimy, możliwości jest naprawdę wiele i nie jesteśmy skazani tylko i wyłącznie na jedną metodę. Mamy szereg możliwości, dzięki czemu każda kobieta może w pełni zadbać o skórę swoich dłoni. Codzienna pielęgnacja sprawi, że powstanie odpowiednia bariera ochronna, przez co dłonie będą chronione we właściwy sposób.

Pamiętajmy o nawilżeniu

 

Skóra dłoni powinna być zawsze nawilżona. Nie możemy doprowadzać do sytuacji, kiedy to skóra staje się sucha, ponieważ w ten sposób skóra na dłoniach staje się bardziej szorstka i zniszczona. W tym wypadku z pomocą przychodzą nam różnego rodzaju balsamy i nawilżacze, które nie tylko odnawiają skórę, ale przede wszystkim dostarczają niezbędnych witamin A i E, które są odpowiedzialne za kolor i wygląd naszej skóry.

Dla skóry wrażliwej zaleca się smarowanie oliwką, ponieważ nie powoduje ona podrażnień, a skóra jest zawsze maksymalnie nawilżona. Gdy skóra traci swój naturalny kolor, potrzebna jest szybka odnowa. W tym celu panie mogą zastosować między innymi sok z kapusty. Jak widać w pełni naturalne rozwiązania działają i przynoszą odpowiedni skutek.

Poprawa i zabezpieczenie przed wieloma czynnikami to podstawa, jeśli naprawdę zależy nam na właściwej ochronie skóry. Jeśli jest ona w jakimś stopniu zniszczona, to najlepszym lekarstwem są odpowiednie środki w postaci maści regeneracyjnych. W taki sposób możemy z łatwością odwrócić destrukcyjne procesy, dzięki czemu uzyskujemy ładny wygląd skóry na co dzień.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij