Znajomość języka angielskiego w dzisiejszych czasach jest umiejętnością niemal obowiązkową. Nie tylko pomaga w znalezieniu lepszej pracy, ale także pozwala na swobodne komunikowanie się z obcokrajowcami i umożliwia podjęcie studiów na prestiżowych, międzynarodowych uczelniach. Aby opanować ten język najlepiej udać się do dobrej szkoły językowej. Na rynku istnieje wiele takich szkół, dlatego wybór nie należy do najłatwiejszych.

Oferta szkoły językowej

Każda szkoła języka angielskiego ma swoją ofertę oraz naucza różnorodnymi metodami. Ważne jest, aby oferta była na tyle szeroka, żeby każdy mógł wybrać  najlepszą dla siebie metodę. Spośród wielu sposobów nauki języka wciąż najbardziej popularną metodą jest metoda Callana, która uważana jest za najskuteczniejszą. Polega ona na dynamicznym odpowiadaniu na pytania zadawane przez lektora. Każde pytanie zawiera nowe słowo, którego należy użyć, udzielając odpowiedzi. Na koniec zajęć poznaje się pisownię nowo poznanych wyrazów i w ten sposób się je utrwala. Metoda ta ma swoich zwolenników i przeciwników, którzy zarzucają jej, że uniemożliwia samodzielne myślenie. Dobre szkoły językowe posiadają w swojej ofercie również naukę języka angielskiego metodą bezpośrednią, która również opiera się na konwersacji, jednak nie ogranicza się tylko do odpowiadania na pytania. W trakcie zajęć uczniowie rozmawiają ze sobą, odgrywając różne scenki zaaranżowane przez lektora. Na koniec każdego rozdziału wykonuje się ćwiczenia gramatyczne, a aby utrwalić wiedzę – uczniowie piszą dyktando. Metody, które opierają się na nauce poprzez rozmowę są uznawane za najskuteczniejsze, a ponadto pozwalają pozbyć się skrępowania związanego z posługiwaniem się obcym językiem.

Ile to wszystko kosztuje?

najlepszych szkołach językowych zajęcia powinny odbywać się przynajmniej dwa razy w tygodniu i trwać minimum 90 minut. Systematyczność i częstotliwość nauki mają bowiem ogromny wpływ na efekty. Cena takich zajęć nie powinna przekraczać 250 zł miesięcznie. Grupy natomiast nie powinny być większe niż 10 osób. Niektóre placówki umożliwiają również organizowanie zajęć w mniejszych (4-6 osób) grupach, tzw. komfortowych, jednak ich cena jest nieco wyższa. Istnieje również możliwość nauki indywidualnej. W takim wypadku cena waha się zazwyczaj od 50 do 80 zł za godzinę.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ