Arginina, czyli o korzyściach i zagrożeniach płynących z suplementacji

Arginina, czyli o korzyściach i zagrożeniach płynących z suplementacji

Suplementacja kojarzy się przede wszystkim z treningami na siłowni, często wywołując kontrowersję. Czy to niedozwolone wsparcie farmakologiczne, czy poprawa naturalnych procesów zachodzących w organizmie? Najwięcej zależy od tego, co i w jakich dawkach będziemy stosować.

Coraz więcej amatorów zdrowego stylu życia, nie zajmujących się zawodowo sportem ani innymi formami wysiłku fizycznego, poszukuje wiedzy i nowych metod poprawy kondycji, wydolności i siły. Nierzadko w grę wchodzą metody prób i błędów, których raczej należałoby unikać w przypadku zażywania substancji mających realny wpływ na stan organizmu. Jednak wiele substancji pochodzenia naturalnego, dawkowanych z rozsądkiem, może przynieść całkiem pożądane efekty.

Wspomaganie naturalnych procesów

Przykładem naturalnej suplementacji jest arginina, aminokwas, który w ludzkim organizmie odpowiada m.in. za działanie hormonu wzrostu i przyrost masy mięśniowej. Co więcej, w związku z tym jest on produkowany w organizmie w dużych ilościach przede wszystkim w okresie dojrzewania i nie ma potrzeby jego uzupełniania. U ludzi dorosłych jednak jego wytwarzanie znacznie hamuje. W przypadku osób chcących budować formę i sylwetkę, arginina w formie syntetycznej jest naturalnym wsparciem, generującym prawidłowe procesy biochemiczne zachodzące w organizmie.

Arginina – mądrze stosowana może być wsparciem w batalii o zdrowie i kondycję

Jak w przypadku każdej wprowadzanej do organizmu substancji, kluczową sprawą będzie jej dawkowanie i czas przyjmowania. Wielkość porcji zależy od płci, wieku i kondycji. Zdolność do podjęcia wysiłku ma znaczenie, ponieważ arginina powinna zostać przyjęta przed treningiem, by organizm mógł wykorzystać dodatkową, skondensowaną porcję aminokwasu. Nie wolno także uczynić z niej przekąski przyjmowanej przez długi czas w zależności od własnego widzimisię. Potrzebny będzie solidny plan, łączący okres zażywania argininy (np. 3 miesiące) z przerwą (min. 1,5 miesiąca) i solidnym planem na stałą aktywność fizyczną. Arginina działa bowiem w ten sposób, że poprzez rozszerzenie światła naczyń krwionośnych stymuluje rozprowadzanie po organizmie tlenku azotu – substancji odpowiedzialnej za rozwój i kondycję mięśni. Używana z głową i wskazówkami od specjalisty może przynieść dobre efekty, ułatwiając przede wszystkim naturalne ćwiczenia i ruch na świeżym powietrzu.

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij