Czy biustonosze można prać w pralce?

Z pewnością jak wszystkie kobiety, mamy w swojej szafie wiele, najróżniejszych biustonoszy. To właśnie one mogą idealnie podkreślać nasze kształty, akcentować walory lub maskować mankamenty figury. Jednakże jeśli chcemy, aby taki stanik posłużył nam przez długie lata, musimy o niego odpowiednio zadbać. Czy jednak wrzucenie go do pralki będzie dobrym pomysłem? Czy biustonosze można prać w pralce?

Czy zwykłe biustonosze można prać w pralce?

Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie, musimy dokładnie przyjrzeć się wszystkim swoim biustonoszom. Każdy z nich może być przecież zupełnie inny i wykonany z odmiennego materiału. A to właśnie rodzaj tworzywa będzie dla nas najważniejszy. Jeśli więc dany biustonosz został wykonany z miękkiego materiału, jakim jest np. bawełna, spokojnie możemy włożyć go do swojej pralki. Upewnijmy się jednak przed tym, czy pozwolił nam na to twórca wybranej bielizny. Każdy stanik powinien zawierać bowiem metkę, na której znajdziemy informacje o produkcie. To z nich dowiemy się, z jakiego materiału został wykonany stanik i czy można go prać w pralce. Wtedy odpowiemy sobie na swoje pytanie.

Jakich biustonoszy nie można prać w pralce?

Jednakże jeśli nasza bielizna damska jest dość nietypowa, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie możemy czyścić jej w pralce. Będzie tak w przypadku, gdy materiałem stanika będzie jedwab lub inna, bardzo delikatna i cienka tkanina. Wtedy, jeśli zdecydujemy się wrzucić taki strój do pralki, prawdopodobnie szybko on się porwie, uszkodzi lub pojawią się na nim dziury. Taki stanik musimy więc wyprać ręcznie z pomocą delikatnego płynu. Tak samo zróbmy w sytuacji, gdy nasza bielizna damska zawiera mnóstwo, dodatkowych ozdób. Wszelkie dżety, cekiny i inne akcesoria mogą po prostu wypaść ze stanika w pralce, przez co przestanie on dobrze wyglądać. Jeśli chodzi natomiast o usztywniane staniki, ich również nie możemy wkładać do automatu. Podczas silnego wirowania ich druciki usztywniające mogą się połamać, a miseczki po prostu odkształcić. A wtedy już tylko wyrzucimy swoją bieliznę do kosza.

Z jakich środków chemicznych należy korzystać?

W przypadku chęci wyprania bielizny w pralce, bardzo ważny jest dobór odpowiednich środków chemicznych. Zdecydowanie nie sprawdzą się te, z których korzystamy na co dzień. Zawierają mnóstwo, zbędnych substancji, które mogą jedynie szkodzić delikatnym tkaninom. Postawmy więc na takie środki chemiczne, z jakich korzystamy podczas prania dziecięcych, delikatnych ubranek. Im bardziej naturalne one będą, tym oczywiście lepiej dla nas i dla naszej bielizny.

Jak włożyć ubrania do pralki?

Oczywiście nasza bielizna nie może być po prostu wrzucona do pralki. Wcześniej musimy ją przygotować do takiego zabiegu, aby jej nie uszkodzić. Na samym początku zapnijmy więc staniki, tak, jak to robimy na sobie. Następnie złóżmy je na pół, wkładając jedną miseczkę do drugiej. Jeśli chodzi o ramiączka, możemy wsunąć je do miseczki lub po prostu odpiąć i wyprać ręcznie, co nie zajmie nam zbyt wiele czasu. A aby jeszcze bardziej ochronić biustonosze, zawsze możemy włożyć je do specjalnych woreczków do prania delikatnych ubrań. Dostaniemy je już w wielu sklepach za grosze, a inwestycja w nie na pewno nam się opłaci. Takie woreczki są bardzo elastyczne, więc bez problemu włożymy do nich nawet większy biustonosz. Tym sposobem idealnie go ochronimy i zabezpieczymy przed uszkodzeniami.

Na jaki program ustawić pralkę?

Gdy już biustonosze w woreczkach znajdą się w pralce, a my wsypiemy do niej proszek i wlejemy płyn, musimy jeszcze zdecydować się na odpowiedni program prania. Nie ufajmy jednak przy tym informacjom zawartym na metce bielizny. Producenci często podają dość ogólnikowe dane, które nie sprawdzają się w każdym przypadku. Najlepszym programem będzie więc ten do prania delikatnych tkanin. Temperatura wody nie może być zbyt wysoka, dlatego ciepła woda w zupełności wystarczy. Jeśli chodzi o wirowanie, musi być ono średnie. Taki program na pewno sprawdzi się na naszych biustonoszach.

Jak często prać staniki?

To pytanie zadawane przez wiele kobiet. Niestety, z pewnością często spotykamy się z tym, że wrzucamy swoje staniki do pralki dopiero w momencie, gdy zaczynają one tracić swój kolor i szarzeć. To spory błąd, ponieważ każda bielizna damska musi być regularnie oczyszczana. Stanik powinnyśmy więc prać maksymalnie po 5 użyciach. Najlepiej jednak, gdy wrzucimy go do pralki już po dwóch zastosowaniach. Dzięki temu pozbędziemy się z bielizny wszelkich zanieczyszczeń, a także i potu i zapewnimy jej dłuższą żywotność. Jeśli więc chcemy jeszcze przez długi czas cieszyć się swoimi biustonoszami, musimy je regularnie prać.

Gdy jednak nasza bielizna nie nadaje się do tego, aby wrzucić ją do pralki, postawmy po prostu na pranie ręczne. Przez 10 minut wymoczmy staniki w letniej wodzie z dodatkiem zmiękczającego płynu. Później zastosujmy płyn do prania ręcznego i zacznijmy oczyszczać tkaninę. Na samym końcu dokładnie ją wypłuczmy i rozwieśmy zapiętą na suszarce lub miękkim ręczniku.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij