zachód słońca

Czy idealna sylwetka istnieje? Krótkie rozważania o zdrowiu, Instagramie, a także pojmowaniu piękna

Bycie fit jest modne. Jednak czy idealna sylwetka naprawdę istnieje czy może jest wymysłem Instagrama i Photoshopa? Wiele szczególnie bardzo młodych osób stara się dążyć do ideału, ale przecież mówi się, że ideałów nie ma. Owszem na zdjęciach możemy zobaczyć idealne proporcje, brak tłuszczu i rozstępów, ale czy to jest prawda czy tylko dobra manipulacja programami do obróbki. Zachęcamy Was do przeczytania naszych krótkich rozważań o zdrowiu, Instagramie i pojmowaniu piękna.

Kanony piękna się zmieniają

bieganieNie od dziś wiadomo, że kanony piękna się zmieniają i to sporo. Aktualnie w wielu zakątkach świata jest kult szczupłego ciała, ale w Ameryce Południowej ceni się szerokie biodra i wydatne pośladki, które summa summarum są dziełem chirurgii plastycznej. Natomiast w Mauretanii na siłę tuczy się już małe dziewczynki i to na siłę, tylko po to, aby były otyłe, bo otyłość jest w modzie i pozwala na znalezienie mężczyzny, który szczupłą kobietą by się nie zainteresował. Wszak w Mauretanii grubość jest synonimem dostatku. Zatem pojmowanie perfekcyjnej linii nie jest jednoznaczne i tak naprawdę dla każdego może oznaczać co innego. Dla niektórych jest to bycie wręcz chudym, dla niektórych wręcz przeciwnie, a dla jeszcze innych perfekcyjna linia to duży biust i duże pośladki, nawet jeżeli są sztuczne.

Wzorce na Instagramie

Kobiety lubią się porównywać, a czasami wręcz można uznać to za masochizm, wszak wybierają wzorce, do których dążenie jest trudne bądź niemożliwe. Na Insta można zobaczyć wiele zdjęć celebrytek, które zachwycają szczupłą sylwetką, jednak prawda jest taka, że nie wszystkie taką sylwetkę naprawdę posiadają. Aktywistka Maja Staśko doskonale to pokazała, podobnie jak paparazzi. Ale jak domyślacie się we współczesnym świecie prawda nie jest wygoda, dlatego przed prawdą jest kreowanie swojego wizerunku, nawet jeżeli jest szkodliwe, nieprawdziwe. Jednak tam gdzie są pieniądze, nam trudno szukać prawdy. Zatem nie powinno Was zadziwić, że rzadko kiedy na portalach społecznościowych zobaczycie fotki bez obróbki. Na portalach pokazuje się wyidealizowany świat, ale niekoniecznie prawdziwy. Oczywiście są kobiety, które mają idealną sylwetkę, nawet takie znamy, ale jak rozmawiamy z nimi to fakt, iż w talii mają 58 cm nie wynika z tego, że się katują głodówką i cały czas ćwiczą, lecz taką mają sylwetkę. Pamiętajcie, że nie mając talii ćwiczeniami nie sprawicie, że pojawi się bardzo widoczna.

A gdzie w tym wszystkim zdrowie?

instagramZapominamy, że idealna sylwetka to przede wszystkim zdrowa sylwetka. Zatem warto ćwiczyć, zdrowo się odżywiać nie tylko dla ładnego ciała, lecz dla zdrowia, bo ono jest w tym najważniejsze. Zamiast kupować diety od osób, które ukończyły tylko kursy, zdecydowanie lepiej wybrać się do dobrego specjalisty, czyli dietetyka. Dzięki temu dieta nie będzie głodówką. Pamiętajcie też, że każda kobieta jest inna i nie każda ma czy będzie mieć talię osy. Swoją drogą każda dieta może działać inaczej, wszak dużo „do powiedzenia” mają też hormony.

Nie porównuj się do innych!

Akceptacja swojego ciała jest pierwszym i najważniejszym krokiem do akceptacji samej siebie. Nie należy więc porównywać się do innych, lecz dążyć do najlepszej formy, ale samej siebie. Nie oznacza to także, że należy nosić rozmiar XXS. Przede wszystkim trzeba zatroszczyć się o swoje zdrowie. Dlatego też bezwzględnie trzeba o siebie zadbać i zacząć zdrowo się odżywiać, lecz nie po to, aby na Insta dać ładne zdjęcie, bo to możecie załatwić Photoshopem. Perfekcyjna linia jest synonimem zdrowia. Zatem nie ważne czy nosicie rozmiar S, M czy XL. Ważne jest to, aby jeść zbilansowane posiłki i ruszać się dla swojego zdrowia, a nie po to, aby wstawiać do sieci fotki sylwetki, bo to tylko zwykła próżność.

Warto zmienić nawyki żywieniowe i do swojej diety wprowadzić sporo warzyw. Bezwzględnie trzeba zrezygnować z jedzenia śmieciowego, a także z używek. Zachęcamy Was także do ruchu, a więc zamieńcie samochód na rower, dzięki temu sporo zaoszczędzicie. A na końcu przypominamy, że należy zadbać nie tylko o swoje zdrowie fizyczne, lecz także psychiczne.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij