Jak naturalnie oczyścić organizm?

Codzienny pośpiech, stres, niewłaściwa dieta, brak aktywności fizycznej, detergenty, kosmetyki i leki to tylko niektóre przyczyny gromadzących się w naszym organizmie zanieczyszczeń. Niestety nie widząc problemu często go bagatelizujemy. Tak jest i tym razem. Nagromadzone w naszych organizmach, niekiedy przez lata toksyny sieją tam spustoszenie by w najmniej oczekiwanym momencie zadać cios. Ich wyniszczające skutki można jednak skutecznie powstrzymać a nawet zminimalizować stosując regularne oczyszczanie czy odpowiednie suplementy diety. Jednym z takich zbawiennych składników odżywczych, dostępnych w każdym sklepie ze zdrową żywnością jest ziemia okrzemkowa. Co jednak kryje się pod tą tajemniczą nazwą i jakie skutki będzie miało wprowadzenie jej do codziennej diety?

Co to jest naturalna ziemia okrzemkowa?

Naturalna ziemia okrzemkowa to preparat występujący także pod nazwą ziemia diatomowa. Nazwa ziemi okrzemkowej pochodzi od jej głównego składnika, którym są pancerzyki okrzemek – glonów obecnych w ziemskiej florze już od milionów lat. Organizmy te z głównej mierze zbudowane są z dwutlenku krzemu mogącego mieć zbawienny wpływ na organizm ludzki. Ziemia okrzemkowa powstaje w postaci osadu na dnach jezior i mórz, szczególnie tych bardzo zimnych. Przybiera postać białego lub żółtawego proszku, granulatu.

Oczyszczona i odpowiednio przygotowana jest chętnie i z powodzeniem stosowana w przemyśle spożywczym, kosmetycznym i farmaceutycznych ze względu głównie na swe właściwości detoksykacyjne i oczyszczające. Łatwo dostępna i stosunkowo niedroga, wciąż jednak za mało doceniana – taka jest ziemia okrzemkowa.

Jakie korzyści dla zdrowia niesie ziemia okrzemkowa?

Naturalna ziemia okrzemkowa w swej spożywczej postaci może przynieść wiele korzyści dla organizmu ludzkiego. Rozsławiona jest przede wszystkim jej funkcja oczyszczająca. Wpływa na to głównie wysoka zawartość łatwo przyswajalnego krzemu, który błyskawicznie wchłaniany jest przez organizm, ale i sama budowa substancji. Jeszcze w jelitach niestrawione porowate mikroformy ziemi okrzemkowej wiążą w sobie wszelkie toksyny, które kolejno są usuwane w procesie wydalania.

Poza funkcją stricte oczyszczającą ziemia okrzemkowa wpływa również znacząco na ogólne wzmocnienie tkanek, naczyń krwionośnych czy kości. Stosuje się ją powszechnie w walce s osteoporozą. Usuwając przyczynę tej choroby jednocześnie skutecznie eliminuje jej niepożądane skutki w postaci bólu stawów czy kości.

Ziemia okrzemkowa wykazuje również działanie bakteriobójcze i przeciwzapalne dzięki czemu z powodzenie stosowana jest w walce z takimi zmianami chorobowymi, jak np. trądzik, czyraki, łuszczyca a nawet oparzenia czy odmrożenia.

Jak suplementować ziemię okrzemkową?

Ziemie okrzemkową należy przyjmować wyłącznie w postaci spożywczej sprzedawanej jako suplement diety. Ziemia okrzemkowa w takiej formie powinna być jednak spożywana w odpowiednich proporcjach. Początkowo przyjmowana dawka nie powinna przekraczaj jednej łyżeczki – maksymalnie 6 g. Tak przygotowaną porcję sproszkowanej substancji należy rozpuścić w płynie. Może to być zarówno woda, jak i sok czy mleko. Dopuszcza się stopniowe zwiększenie dawki do dwóch a nawet trzech łyżeczek. Należy jednak systematycznie obserwować swój organizm i ocenić czy nie występują żadne niepokojące objawy. Najczęściej pojawiającymi się objawami przedawkowania ziemi okrzemkowej są zaparcia czy biegunki, ale także np. bóle mięśni.

Gdzie kupić ziemię okrzemkową?

Spożywcza naturalna ziemia okrzemkowa jest dostępna zarówno w stacjonarnych jak i internetowych sklepach ze zdrową żywnością. Niestety stacjonarnie stosunkowo trudno ją dostać. Po pierwsze dlatego, że sklepów zielarskich jest niewiele a po drugie, nawet jeżeli są w naszej okolicy to zazwyczaj niedostatecznie zaopatrzone. W sklepach internetowych łatwiej pozyskać ten suplement. Decydując się jednak na taki zakup warto zwrócić uwagę na opinie o producencie, jak i samym sprzedawcy. Sprawdźmy także czy przesyłka dotarła w stanie nienaruszonym a opakowanie nie zostało uszkodzone umożliwiając dostanie się powietrza czy wilgoci do jego wnętrza.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij