Jak przebudować piwnicę by zmieścić stojaki na wino?

Wiele osób kupuje wina, gdyż bardzo cenią sobie ich smak. Inni natomiast, kolekcjonują wina w nadziei, że kiedyś ich kolekcja da im sporo zarobić. Obecnie, kolekcjonowaniem win zajmuje się całkiem dużo ludzi. Wydaje się jednak, iż byłoby ich jeszcze o wiele więcej, jednakże wielu ludzi nie znajduje miejsca na przechowywanie wina.

Dostosowanie piwnicy

Jak wiadomo, wino potrzebuje odpowiedniej temperatury. Najczęściej, najbardziej odpowiednia temperatura panuje w piwnicy. Dlatego też to właśnie tam większość ludzi przechowuje wina. Jednakże, nie każdy ma odpowiednią piwnicę do tego, aby przechowywać w niej wino.

Przede wszystkim, często piwnica jest zbyt mała, aby pomieścić w niej stojaki na wina. Wydaje się, że jedynym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest pozbycie się z piwnicy wszystkiego co tam się znajduje. Ażeby to zrobić, musimy znaleźć inne miejsce gdzie schowamy wszystkie przedmioty z piwnicy.

Wybór odpowiednich stojaków na wino

Wydaje się, że często wcale nie jest konieczne przebudowywanie piwnicy, lecz wystarczy wybrać odpowiednie stojaki na wino. Odpowiednie wyposażenie wnętrza piwnicy może bowiem sprawić, że będziemy mogli pomieścić w niej więcej rzeczy niż nam się wydawało. Jeśli kupimy niewielkie stojaki na wino często nie będziemy musieli szukać żadnego dodatkowego miejsca w piwnicy.

Wydaje się więc, że to, czy usuwanie przedmiotów z piwnicy będzie konieczne, czy może nawet będzie ją trzeba jakoś przebudować zależy przede wszystkim od tego jak dużo wina chcemy w niej przechowywać. Jeśli bowiem jest go bardzo dużo, nie będziemy mogli kupić małych stojaków na wino, gdyż nie będą one wystarczające.

Przechowalnia czy miejsce od degustacji?

Zanim umiejscowimy w naszej piwnicy stojaki na wino powinniśmy się zastanowić, czy chcemy, aby nasza przechowalnia wina służyła nam również jako miejsce, w którym razem z rodziną i znajomymi będziemy degustować wina z naszej kolekcji.

Jeśli chcemy, aby piwnica była jedynie przechowalnią dla naszej kolekcji win powinniśmy wybrać najprostsze i najmniejsze stojaki na wino, które nie będą zabierały zbyt wiele miejsca oraz nie będą nas wiele kosztowały. Jeśli bowiem nie chcemy przesiadywać w piwnicy degustując wina oraz nie zamierzamy naszej kolekcji nikomu pokazywać wygląd piwnicy i stojaków na wino nie jest zbyt ważny.

Jeśli natomiast chcemy, aby piwnica była miejscem, w którym spędzamy wiele czasu degustując wina będzie to wymagało od nas nieco większego nakładu pracy. Ponadto, jeśli chcemy zapraszać do naszej piwnicy gości musimy liczyć się również z tym, że na wyposażenie wnętrza piwnicy będziemy musieli wydać nieco więcej.

Piwnica jako sala degustacyjna

Ażeby piwnica stałą się miejscem, w którym z przyjemnością będziemy mogli napić się pysznego wina, musimy ją zwykle nieco odremontować. Najczęściej konieczne będzie malowanie, czasami trzeba również na przykład odgrzybić ściany, gdyż w piwnicach, z powodu panującej tam wilgoci, bardzo często pojawia się grzyb.

Wydaje się, iż niezbędne jest również dokupienie kilku mebli. Same stojaki na wino nie wystarczą, jeśli chcemy, aby oprócz przechowywania w piwnicy wina istniała również możliwość degustowania go tam. Konieczne jest wręcz kupno szafek, w których będziemy mogli przechowywać kieliszki.

Tak na prawdę, na przechowanie wszystkich niezbędnych kieliszków potrzebujemy całkiem sporo miejsca. Pamiętać bowiem należy, że różne rodzaje win pije się różnych kieliszków. Między innymi inne kieliszki są odpowiednie do białego wina, a inne do czerwonego. Ponadto, trzeba liczyć się z tym, że nie raz na degustacji będzie kilku gości, tak więc potrzebujemy przynajmniej po kilka kieliszków z każdego rodzaju.

Wygoda podczas degustacji

Oprócz tego, że musimy kupić szafki do naszej piwnicy koniecznie w skład wyposażenia wnętrza piwnicy w której będziemy degustować wino muszą wejść stół i krzesła. Degustowanie wina na stojąco jest niewygodne i pozbawi nas przyjemności. Dlatego też, powinniśmy zapewnić gościom, ale również sobie, pełną wygodę podczas degustacji win z naszej kolekcji.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij