Jak sprowadzać auta zza granicy?

Coraz więcej osób korzysta z samochodów, które są sprowadzane od naszych zachodnich sąsiadów. W praktyce tego typu proceder trwa już dobre kilkanaście lat. Na tego typu działania decydują się zwykli kierowcy, jak salony czy firmy samochodowe, które sprowadzają auta z różnych zakątków świata w zależności od zapotrzebowania.

Salony działają w taki sposób na życzenie klienta. Salony samochodowe chcąc przyciągnąć nowych klientów sprowadzają różne nieznane w Polsce marki samochodów, po to, aby wzbudzić większe zainteresowanie takimi autami. Wielu bogatych klientów decyduje się na zakup takich samochodów głównie z tego względu, że bardzo mocno wyróżniają się one na Polskich drogach.

Takie działania to głównie domena kolekcjonerów lub pasjonatów samochodów. Jeśli ktoś chce w pełni legalnie ściągnąć odpowiedni samochód, to musi wpierw złożyć zamówienie u autoryzowanego dealera samochodów.

Skąd ściągamy samochody?

Statystycznie najwięcej aut ściąganych zza granicy pochodzi z Niemiec, Francji, Holandii, Szwajcarii, a nawet Belgii czy Anglii. Salon samochodowy nie skupia się tylko i wyłącznie na samochodach używanych, ponieważ wśród modeli aut możemy znaleźć zupełnie nowe nieużywane samochody.

Sprowadzanie aut zza granicy jest bardzo korzystne dla statystycznego kierowcy. Nie ma w tym nic dziwnego, nie każdy samochód jesteśmy w stanie zakupić w Polsce i to właśnie dlatego tego typu rozwiązania są potrzebne.

Bardzo często salony starają się skupić tylko na tych markach, które dobrze sprzedają się w naszym kraju. Dla salonu jest to nie tylko odpowiednia reklama, ale i biznes, który wiąże się z dużymi pieniędzmi. Dzisiaj sprowadzenie samochodu do kraju nie jest wcale takie trudne i możemy to zrobić nawet przez Internet, co dla współczesnego nabywcy jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Jeśli decydujemy się na zakup używanego samochodu i jego bezpośrednie sprowadzenie do Polski, to warto najpierw dobrze przyjrzeć się potencjalnemu autu. Musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego stan wizualny oraz na inne techniczne uwarunkowania.

Stan auta

Nabywca musi mieć pewność, że sprowadzane auto jest sprawne i pozbawione jakichkolwiek usterek, ponieważ inaczej po zakupie nie będziemy mogli takim samochodem podróżować. Stan techniczny to szczególnie ważna kwestia, zwłaszcza jeśli sprowadzany samochód ma więcej niż 10 lat. Warto zainteresować się ewentualnym przebiegiem oraz stanem silnika czy też innych ważnych podzespołów znajdujących się pod maską.

Bardzo często tego typu samochody wymagają gruntownego remontu, przez co na odnowienie auta wydamy o wiele więcej pieniędzy, niż za jego zakup i sprowadzenie. Auto musi posiadać także niezbędne papiery, ponieważ tylko takie potwierdzenie daje nam pewność, że nie kupujemy auta, które zostało skradzione w innym kraju. Klient musi mieć gwarancję sprawdzonego zakupu, ponieważ tylko w taki sposób jesteśmy w stanie uchronić się przed oszustami.

Korzystajmy z salonu

Dlatego wymaga się korzystania z profesjonalnych salonów samochodowych, ponieważ tylko tam uzyskamy niezbędne gwarancje dotyczące sprowadzanego auta. Tego typu punkty sprzedażowe bardzo mocno dbają o swoją renomę i nie pozwolą sobie na głupie wpadki, mogące nadszarpnąć wizerunek danej firmy. W ten sposób klient ma absolutną pewność, że sprowadzony samochód będzie użyteczny.

Obecnie z tego typu rozwiązań korzysta tysiące ludzi, którzy chcą za niską cenę uzyskać określony model samochodu. Pamiętajmy, że tylko w taki sposób jesteśmy w stanie ściągnąć rzadkie samochody, co jest dość istotną kwestią.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij