Kiedy zacząć uczyć dziecko języka obcego

Kiedy zacząć uczyć dziecko języka obcego?

Dzieci uczą się już od samych narodzin i dobrze byłoby o tym pamiętać. Rodzice mogą dzięki temu uświadomić sobie, aby jak najwcześniej przyswajać swoim dzieciom języki obce. Okazuje się, że to właśnie ta umiejętność posługiwania się nimi może zadecydować o ich wykształceniu, poziomie inteligencji i przyszłości zawodowej. Jeśli więc zależy rodzicom na przyszłości dzieci, to powinni uczyć ich języków obcych bardzo wcześniej. W tym celu można wykorzystać nawet specjalne kursy, książki, jak i warsztaty językowe organizowane dla małych dzieci.

Sami nauczyciele podpowiadają, że nauka języka obcego przynosi wspaniałe korzyści, gdy dzieci posiadają już 3 lata. W okresie ogromnie rozwijają się pod względem intelektualnym, co należy wykorzystać. Sączą wiedzę, jak gąbka wodę. Jeśli więc zadbamy o to, aby uczyli się języków obcych, to ta wiedza później pozostanie im na całe lata.

Oswajanie z językiem obcym

Jak oswajać dziecko z językiem obcym

Nigdy nie chcemy dzieci przymuszać do tradycyjnej nauki, która pojawia się w szkołach. Bardziej chcemy zanurzyć nasze dziecko w danym języku obcym. Dobrze, gdy dziecko poznaje nowe zdania i wypowiedzi w tym języku. Na przykład poprzez bajki czy muzykę, w którym pojawia się ten język obcy. Ale to nie wszystko, ponieważ taka nauka powinna być odpowiednio przerywana.

Rodzice czy nauczyciele mogą starać się wyjaśniać, co oznaczają poszczególne wyrażenia. Dzięki temu dzieci uczą się takiego języka obcego w bardzo przystępny sposób. Kiedy dziecko otrzymuje komputer bądź inne urządzenie, to warto, aby w ustawieniach został zaznaczony wybrany język obcy. Wtedy także będzie mógł na bieżąco się nim posługiwać.

Nauka języków obcych przez zabawę

Nauka dziecka języka obcego przez zabawę

Zabawa to coś, z czym dzieci chcą mieć styczność, gdy mają od 3 do 6 lat. Wtedy sporo czasu spędzają w domu. Czasami dzieci zapisują dziecko wcześnie do przedszkola. I już w takich miejscach regularnie dzieci przez naukę mogą mieć styczność z językiem obcym. Można przecież zaopatrzyć się w specjalne gry językowe. Powstały również bajki, które uczą języka obcego, prostych słów, zagadnień, a nawet gramatyki. Wykorzystanie takich możliwości sprawi, że rodzicom i nauczycielom nauka języka obcego, wobec dzieci, okaże się o wiele prostsza i skuteczniejsza.

Istota polega na tym, aby to była dla dzieci nadal zabawa, w której chętniej uczestniczą. Gdy zaczynają się już męczyć taką nauką, to powinniśmy szybko decydować się na jej przerwanie. Działa ona szczególnie wtedy, chętnie biorą w niej udział, nie są do tego w żaden sposób przymuszani.

Im wcześniej tym lepiej

Nie należy wychodzić z założenia, że najlepiej uczyć dziecko języka obcego dopiero, gdy skończy 3 lata. Już wcześniej rodzice i inni krewni mogą starać się zwracać uwagę na pewne zdania i zwroty w danym języku obcym, na przykład popularnym angielskim. Okazuje się, że noworodek już po narodzinach rozpoznaje dobrze głos swojej matki. I dodatkowo rozpoznaje język, którego używała będąc w ciąży. Widzimy więc, że dziecko uczy się o wiele wcześniej, niż się nam wydaje. Jeśli zadbamy o wcześniejsze szkolenie, nawet, gdy dziecko będzie znajdować się w brzuchu matki, to później rezultaty będą znacznie lepsze. Możemy być tym miło zaskoczeni.

Dlaczego wcześnie uczymy dzieci języka obcego:

  • posiadają umysły chłonne wiedzy i uczą się znacznie szybciej
  • są ciekawe wszystkiego, więc poznawanie języka obcego traktują jako prawdziwa przygodę
  • taka nauka języka pozwala rodzicom i dzieciom spędzać ze sobą cenny czas i budować o wiele lepsze relacje
  • dziecko uczy się myślenia abstrakcyjnego, ponieważ odróżnia różne słowa od innych i dostrzega ich znaczenie

Jak skutecznie uczyć dziecko języka obcego?

jak skutecznie uczyć dziecko języka obcego?

Istota polega na tym, aby dobrać metodę nauki, która okaże się dla dziecka w pełni skuteczna. Na samym początku nauka języka obcego może odbywać się poprzez mówienie w tym języku, śpiewaniu. Następnie warto jest czytać w takim języku obcym, z uwzględnieniem książek o odpowiednim poziomie trudności.

Dzieciom dobrze jest wtedy przedstawiać pewne obrazki, które mogą okazać się dla nich wciągające i pozwalać im zapamiętywać znacznie szybciej. Kolejna metoda nauki języka obcego to oglądanie filmów, gry i zabawy. Zastosowanie tego wszystkiego sprawia, że kolejne słowa, zdania, a nawet konstrukcja gramatyczna, jest tym bardziej zrozumiała dla dzieci.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij