Kurs wizażu – czy warto?

Wizaż stał się ostatnio niezwykle popularnym zawodem nie tylko wśród kobiet dla których uroda i makijaż to chleb powszedni, ale również wśród mężczyzn, co jest dosyć nietypowym zjawiskiem, jednak biorąc pod uwagę fakt, iż na świecie królami makijażu wielu marek są właśnie mężczyźni, to nie ma się tak naprawdę czemu dziwić. W związku z tak dużym zainteresowaniem wiele osób zastanawia się nad tym, czy warto zrobić kurs wizażu, jednak aby odpowiedzieć na to pytanie, należy zastanowić się nad kilkoma kwestiami i poznać nieco bliżej całe zagadnienie.

Artykuł powstał przy współpracy z Technikum Usług Fryzjerskich Dehag Extra z Białegostoku.

Zawód wizażysty-czy jest odpowiedni dla wszystkich?

Wizażystą może zostać praktycznie każda osoba, która nie boi się ciężkiej pracy, ponieważ aby osiągnąć mistrzostwo w tym fachu, należy liczyć się przede wszystkim z dużym poświęceniem, a także ciągłą nauką co niestety w przypadku niektórych osób okazuje się nie do przejścia. Warto również wiedzieć o tym, iż zazwyczaj najlepszymi wizażystami okazują się osoby, które wykazują talent plastyczny, mają szeroką wyobraźnie, a także są perfekcjonistami i detalistami.

Zawód wizażysty wymaga ciągłego kształtowania swojej wiedzy, a także podążania za bieżącymi trendami, dlatego też osoba, która chciałaby zostać wizażystą powinna być ciekawa świata, gdyż jedynie w taki sposób może osiągnąć sukces. Co jednak równie istotne wizażysta należy do tzw. zawodów usługowych, co oznacza, iż w swojej codzienne pracy trafia na różnych klientów, nawet tych nazbyt marudzących, dlatego musi charakteryzować się sporą cierpliwością. Należy również liczyć się z tym, iż aby zostać zauważonym i rozpocząć pracę w teatrze czy też na planie filmowym należy wpierw zdobyć cenne doświadczenie, które zdobywane być zaczyna na praktykach odbywających się zazwyczaj w perfumeriach co wiele osób może rozczarować oraz zniechęcić. Jednak tak właśnie wyglądają początki każdego wizażysty, dlatego decydując się na ten właśnie zawód, należy się z tym liczyć.

Gdzie najlepiej uczyć się fachu?

Najlepszym miejscem do nauki zawodu są przede wszystkim szkoły wizażu, które oferują specjalne kursy, jednak odpowiednia szkoła to nie wszystko. Najistotniejszy w tym wszystkim jest jednak dobry trener, który w jasny i zrozumiały sposób przekazuje informacje i obecny jest podczas każdych zajęć. Powinien na bieżąco obserwować pracę swoich uczniów i w razie potrzeby korygować powstające niedociągnięcia, gdyż taka nauka przynosi odpowiednie efekty, które w przyszłości z pewnością zaowocują. Inną niezwykle istotną kwestią jest liczba osób, które znajdują się na sali podczas kursu. Jeśli osób jest zbyt dużo, to trener nie ma możliwości poświęcenia każdej osobie odpowiedniej ilości czasu, a oprócz tego na takich zajęciach robi się za duży tłok oraz hałas, przez co nie ma możliwości skupienia się na tym, co najważniejsze. Z tego właśnie względu decydując się na kurs wizażu, należy najpierw zebrać wszystkie potrzebne informacje, aby mieć pewność, iż taki kurs przyniesie jakieś efekty.

Szkoła wizażu czy może kurs wizażu?

Zarówno szkoła, jak i kurs to dwa bardzo dobre pomysły, różnica tkwi jednak w szczegółach. W szkole wizażu zajęcia dzielą się na teoretyczne oraz praktyczne, co oznacza, iż uczniowie omawiają teorię, a także mają zajęcia praktyczne, których jednak nie ma zbyt wiele i nie przygotowują do zawodu w odpowiedni sposób. Natomiast kursy wizażu nastawione są przede wszystkim na praktykę, dlatego też w dużo szybszym czasie można sobie wyrobić odpowiedni warsztat i rozpocząć wymarzoną pracę. Decydując się na kurs, należy zwrócić szczególną uwagę na ilość godzin zajęć praktycznych, gdyż im jest ich więcej, tym większą wiedzę oraz umiejętności można zdobyć. Dosyć istotne jest również to, czy godziny podane w ofercie to godziny zegarowe, czy lekcyjne (60 minut czy 45 minut), gdyż ma to bardzo duże znaczenie.

Kurs wizażu, czy warto?

Jeśli wiążemy swoją przyszłość z tym właśnie zawodem i jesteśmy w stanie oddać mu się całkowicie, jeśli jest to nasza pasja od wielu lat i mamy jakiś potencjał to jak najbardziej warto odbyć taki właśnie kurs. Należy jednak pamiętać, iż zawód wizażysty wymaga ciągłego doszkalania się i podążania za najnowszymi trendami.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij