Nie tylko Szwajcaria-słów kilka o zegarkach innych marek

Niewątpliwie, państwem słynącym z produkcji zegarków jest Szwajcaria. Bez wątpienia szwajcarskie zegarki kojarzą się z niezawodnością i solidnością wykonania. Jak się jednak okazuje, jest również wiele zegarków wartych polecenia, które wyprodukowane zostały przez firmy z poza Szwajcarii.

Casio

Niewątpliwie, zegarki męskie casio są dziś przez użytkowników cenione nie mniej niż najlepsze zegarki szwajcarskie. Nic w tym dziwnego, gdyż Casio to japońska firma, która produkcją zegarków zajmuje się już od dziesięcioleci. Warto zauważyć, że Casio rozprowadza swoje produkty dosłownie po całym świecie. Ponadto, na całym świecie popularne są nie tylko zegarki męskie Casio, lecz między innymi również aparaty fotograficzne, telefony, kalkulatory czy nawet instrumenty muzyczne produkowane przez tę firmę.

Citizen

Okazuje się, że Japonia, podobnie jak Szwajcaria może pochwalić się wieloma znakomitymi producentami zegarków. W Japonii produkowane są bowiem nie tylko zegarki męskie Casio, lecz między innymi również zegarki słynnej marki Citizen. Jest to firma, która może akurat w Polsce jest nieco mniej znana od Casio, jednak na świecie jest uważana za jednego z najznamienitszych producentów czasomierzy.

Citizen produkuje nie tylko zegarki męskie, lecz w swojej ofercie ma również inne produkty. O ile jednak wspomniane wcześniej Casio w zasadzie na równi handluje zegarkami i innymi produktami, o tyle Citizen jest przede wszystkim producentem zegarków, na drugim miejscu dopiero drukarek, czy też kalkulatorów.

Ciekawostką jest pochodzenie nazwy marki. Jak się okazuje, firma zawdzięcza swoją nazwę modelowi zegarka, który został stworzony w latach 20 w XX wieku i właśnie tak się nazywał.

Rosyjskie zegarki

Jak się okazuje, od wielu lat również w Rosji produkuje się godne polecenia zegarki męskie. Jedną z najpopularniejszych marek zegarków rosyjskich niewątpliwie jest Szturmanskie. Zegarki te produkuje znana na całym świecie firma Volmax.

Jeśli chodzi o historię tych zegarków, początkowo wcale nie produkowano ich z myślą o zarobku. Były one bowiem przeznaczone jedynie dla pilotów radzieckich. W późniejszym czasie, stały się one słynne na całym świecie z tego względu, że nosił je Jurij Gagarin, który miał zegarek tej marki na ręku, gdy udawał się w podróż kosmiczną. Tym samym można powiedzieć, że zegarek marki Szturmanskie był pierwszym zegarkiem w kosmosie.

Podobnie jak Szturmanskie, również inne rosyjskie zegarki początkowo produkowane były dla wojska. Tak było bowiem również z zegarkami marki Wostok. Obecnie jednak, Wostok produkuje różnego rodzaju zegarki dostępne w sprzedaży w wielu krajach na całym świecie. Wydaje się, że zegarki wymienionych marek rosyjskich wcale nie są gorsze niż zegarki męskie casio, a przynajmniej większość ich modeli.

Zegarki męskie z Niemiec

Panuje powszechne przekonanie, że produkty niemieckie są wysokiej jakości. Niemcy są bowiem uważani za pracowitych i solidnych ludzi. Kraj ten słynie przede wszystkim z produkcji samochodów, jak się jednak okazuje, w Niemczech produkuje się również wysokiej jakości zegarki.

Jedną z bardziej znanych marek zegarków niemieckich jest niewątpliwie A. Lange & Söhne. Jest to firma, która produkcją zegarków zajmuje się już od kilkudziesięciu lat. Jednakże, z racji tego, iż siedziba firmy znajdowała się po wojnie na terenie NRD, stała się ona ofiarą panującego tam ustroju. Po latach kiepskiej działalności, w 1990 roku firma odżyła. Dziś A. Lange & Söhne jest uznaną marką, która słynie przede wszystkim z tradycyjnych zegarków, nie posiadających zbyt wielu unowocześnień, czy gadżetów.

Ponadto, wspominając o niemieckich zegarkach nie sposób pominąć markę Steinhart. Zegarki męskie Steinhart to zarówno zegarki eleganckie jak i sportowe, dostępne w różnych cenach. Steinhart dystrybuuje swoje zegarki do wielu państw, również w Polsce nie ma problemu z ich zakupem.

Polskie zegarki – Gerlach

Mało kto tak na prawdę o tym wie, jednak również w Polsce produkuje się zegarki. Firma Gerlach jest w stu procentach polską firmą, gdyż nie tylko produkcja, ale również projektowanie zegarków tej marki odbywa się w Polsce. Wydaje się, że najlepsze zegarki Gerlach nie ustępują zegarkom męskim casio, czy też najlepszym szwajcarskim zegarkom. Jeśli chodzi o polskiego producenta, słynie on przede wszystkim z produkcji eleganckich zegarków na pasku o prostym wzornictwie. Wśród produktów firmy Gerlach nie znajdziemy raczej wymyślnych zegarków z dziesiątkami bajerów. Niewątpliwie znajdziemy jednak mnóstwo niezwykle eleganckich zegarków, pasujących do garnituru czy też eleganckiej koszuli.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij