Obfite miesiączki – jak im zaradzić?

Bóle menstruacyjne są często dla kobiet bardzo męczące i powodują u nich uczucie dyskomfortu w trakcie dnia. Nie są w stanie skupić się wtedy na codziennych obowiązkach oraz czują się niepewnie. Często rezygnują także ze wszelkich wyjść, czy codziennych rozrywek.

„Te” bolesne dni u kobiety i problemy z nimi związane – w jaki sposób im zaradzić?

To problemy intymne, które często nie pozwalają nam na normalne funkcjonowanie – zwłaszcza podczas tego „pierwszego dnia”. Często niestety miesiączkowanie wiąże się z o wiele większymi problemami, niż tylko ból w trakcie tych pierwszych dni okresu.

U wielu kobiet występują niestety również obfite miesiączki, którym często towarzyszą bóle głowy, ogólne osłabienie i poczucie dużego dyskomfortu. Niektóre z kobiet są wtedy zmuszone zmieniać artykuły higieniczne, takie jak podpaski lub tampony praktycznie co godzinę – co nie jest niestety normalnym zjawiskiem i jest bardzo uciążliwe.

Jeśli zdarza się to zbyt często i przeszkadza nam w normalnym funkcjonowaniu, po pomoc należy zgłosić się do specjalisty, czyli do sprawdzonego ginekologa. Gdy domowe, podstawowe i stosowane od długich lat przez pokolenia kobiet domowe metody zawodzą, udajmy się niezwłocznie do swojego lekarza. Jest to szczególnie konieczne, jeśli zaobserwowałyśmy, że tracimy zbyt dużą ilość krwi – tego z pewnością nie możemy zbagatelizować. Może być to wyraźny sygnał od naszego organizmu, że dzieje się z nami coś niekoniecznie dobrego. Nie panikujmy jednak – każdy problem związany z tą sferą funkcjonowania kobiety da się rozwiązać pod opieką sprawdzonego ginekologa.

Obfite miesiączki – czym mogą być spowodowane i jak im zaradzić?

Problem ten może być spowodowany wieloma czynnikami. Bardzo często wynika to z rożnego rodzaju zaburzeń hormonalnych – na przykład złej pracy tarczycy. Na bardzo obfite miesiączki mogą cierpieć również panie, które mają ogólne problemy z krzepnięciem krwi.

Ponadto, wyróżnia się również choroby takie jak wszelkie zmiany zapalne, które na szczęście są łatwe do wyleczenia. Szybko możemy znaleźć preparaty, które przyniosą nam ulgę i pomogą w walce z tym problemem. Miesiączkowanie powinno powrócić wtedy do normy.

W przypadku obfitych miesiączek powodowanych problemami związanymi z hormonami bardzo często stosuje się leki hormonalne. Mogą być to na przykład leki doustne lub w innej formie – w zależności od indywidualnych preferencji kobiety. Oczywiście, w trakcie leczenia tego rodzaju schorzeń nie zapominajmy, aby dokładnie zająć się wszystkimi sferami naszego funkcjonowania. Nie pomijajmy zdrowej diety – uzupełnijmy ją w składniki, których każdego dnia najbardziej brakuje organizmowi. Unikajmy także gorących kąpieli i używania termofora. Mogą one prowadzić tylko do rozluźnienia mięśni, przez co krwawienie będzie jeszcze bardziej intensywne.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij