Bóle menstruacyjne są często dla kobiet bardzo męczące i powodują u nich uczucie dyskomfortu w trakcie dnia. Nie są w stanie skupić się wtedy na codziennych obowiązkach oraz czują się niepewnie. Często rezygnują także ze wszelkich wyjść, czy codziennych rozrywek.

“Te” bolesne dni u kobiety i problemy z nimi związane – w jaki sposób im zaradzić?

To problemy intymne, które często nie pozwalają nam na normalne funkcjonowanie – zwłaszcza podczas tego “pierwszego dnia”. Często niestety miesiączkowanie wiąże się z o wiele większymi problemami, niż tylko ból w trakcie tych pierwszych dni okresu.

U wielu kobiet występują niestety również obfite miesiączki, którym często towarzyszą bóle głowy, ogólne osłabienie i poczucie dużego dyskomfortu. Niektóre z kobiet są wtedy zmuszone zmieniać artykuły higieniczne, takie jak podpaski lub tampony praktycznie co godzinę – co nie jest niestety normalnym zjawiskiem i jest bardzo uciążliwe.

Jeśli zdarza się to zbyt często i przeszkadza nam w normalnym funkcjonowaniu, po pomoc należy zgłosić się do specjalisty, czyli do sprawdzonego ginekologa. Gdy domowe, podstawowe i stosowane od długich lat przez pokolenia kobiet domowe metody zawodzą, udajmy się niezwłocznie do swojego lekarza. Jest to szczególnie konieczne, jeśli zaobserwowałyśmy, że tracimy zbyt dużą ilość krwi – tego z pewnością nie możemy zbagatelizować. Może być to wyraźny sygnał od naszego organizmu, że dzieje się z nami coś niekoniecznie dobrego. Nie panikujmy jednak – każdy problem związany z tą sferą funkcjonowania kobiety da się rozwiązać pod opieką sprawdzonego ginekologa.

Obfite miesiączki – czym mogą być spowodowane i jak im zaradzić?

Problem ten może być spowodowany wieloma czynnikami. Bardzo często wynika to z rożnego rodzaju zaburzeń hormonalnych – na przykład złej pracy tarczycy. Na bardzo obfite miesiączki mogą cierpieć również panie, które mają ogólne problemy z krzepnięciem krwi.

Ponadto, wyróżnia się również choroby takie jak wszelkie zmiany zapalne, które na szczęście są łatwe do wyleczenia. Szybko możemy znaleźć preparaty, które przyniosą nam ulgę i pomogą w walce z tym problemem. Miesiączkowanie powinno powrócić wtedy do normy.

W przypadku obfitych miesiączek powodowanych problemami związanymi z hormonami bardzo często stosuje się leki hormonalne. Mogą być to na przykład leki doustne lub w innej formie – w zależności od indywidualnych preferencji kobiety. Oczywiście, w trakcie leczenia tego rodzaju schorzeń nie zapominajmy, aby dokładnie zająć się wszystkimi sferami naszego funkcjonowania. Nie pomijajmy zdrowej diety – uzupełnijmy ją w składniki, których każdego dnia najbardziej brakuje organizmowi. Unikajmy także gorących kąpieli i używania termofora. Mogą one prowadzić tylko do rozluźnienia mięśni, przez co krwawienie będzie jeszcze bardziej intensywne.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ