Od czego powinniśmy ubezpieczyć dom i rodzinę?
Dom i rodzina są najważniejszą ponadczasową wartością w naszym życiu, dlatego z myślą o nich powinniśmy podejmować kluczowe decyzje. Trzeba zrobić wszystko, aby dom bezpiecznie przetrwał, dla następnego pokolenia.
Ubezpieczenie dobytku
Ubezpieczenie domu czy mieszkania należy do istotnych zadań stojących przed
dorosłymi członkami rodzin, nie można żyć chwilą, należy przewidywać i się zabezpieczać.
Z takiej możliwości powinni skorzystać ludzie mieszkający na niebezpiecznych terenach np. obszarach zalewowych, nie zawierając umów ubezpieczeniowych nie dbają o swój dobytek, a później przy katastrofie naturalnej, gdy stracą wszystko, narzekają.
Skutki takich zaniedbań rodzina odczuwa przez wiele lat, wsparcie ze strony państwa nie wystarcza na zabezpieczenie wszystkich potrzeb, które w danej chwili występują.
Ubezpieczenie przed powodzią
Dom i rodzina to ciepło i miłość, więc trzeba pomyśleć, jak ustrzec ją od problemów a jeżeli już się wydarzą nieprzewidziane wypadki, powinni mieć zabezpieczoną możliwość otrzymania wsparcia finansowego.
Niestety, mimo że, ludzie wiedzą, że powinni się ubezpieczać, to jednak w stosunkowo niewielkim stopniu to robią, a ubezpieczać się trzeba, bo chyba lepiej wydać mniejszą sumę pieniędzy raz w roku, niż potem, stanąć przed faktem dokonanym i przeprowadzać odbudowę z własnych środków za większe pieniądze.
Żyjemy w kraju, w którym często zdarzają się powodzie, dlatego mieszkańcy tych regionów powinni być najbardziej wyczuleni i zainteresowani takim ubezpieczeniem.
Niestety historia pokazuje, że ludzie nie uczą się na własnych błędach i powielają, co rok ten sam schemat, licząc, że może w tym roku powódź ich nie nawiedzi.
Nie ma nic bardziej mylnego, tereny zalewowe narażone są corocznie na wystąpienie podtopień, więc mieszkańcy nauczeni kataklizmami z poprzednich lat, powinni zawierać ubezpieczenia przed powodzią i wichurami.
Rozszerzenie polisy ubezpieczeniowej
Ubezpieczenie domu od takich zdarzeń losowych, jak pożar czy uderzenie pioruna w czasie burzy to podstawowy pakiet, ale trzeba zwiększać pakiet ubezpieczenia od takich zagrożeń jak porywisty wiatr, powódź, napór śniegu, osuwanie się ziemi lub upadek drzew.
Jeżeli posiadamy rozszerzony pakiet ubezpieczenia możemy liczyć na wypłatę odszkodowania przez ubezpieczyciela w przypadku zniszczeń spowodowanych przez takie zdarzenia.
Osoby zamieszkałe na terenach zalewowych, powinny wiedzieć, że podstawowe ubezpieczenie domu, może nie zawierać ubezpieczenia od powodzi, dlatego powinni zawrzeć dodatkową polisę.
Taka polisa oprócz powodzi oferuje ubezpieczenie przed skutkami burz, topniejącym śniegiem, który również może wyrządzić szkody, intensywnymi opadami deszczu, które mogą spowodować na przykład zatkanie studzienek kanalizacyjnych.
Polisa ubezpieczeniowa gwarantuje spokój rodzinie
Mieszkańcy chroniąc dom chronią jednocześnie swoją rodzinę, dla której jest on bardzo ważny, utrata dachu nad głową prowadzi do wielu nieszczęść i problemów natury finansowej i psychicznej.
Dlatego ubezpieczenie od skutków powodzi, zwłaszcza, jeśli mieszkamy na obszarze zagrożonym nią, jest bardzo dobrym pomysłem. Nie ma, co odkładać decyzji odnośnie kupna polisy na kolejny rok i czekać do samego końca. Najlepiej zabezpieczyć się zawczasu i spać spokojnie, mając świadomość, że jesteśmy odpowiednio chronieni.
Ubezpieczenie na wypadek śmierci NW
Dom i rodzina to jedność, nie można tego rozdzielać, dlatego warto pomyśleć o ubezpieczeniu bliskich na wypadek śmierci w następstwie nieszczęśliwego wypadku, aby rodzina w obliczu takiej tragedii nie pozostała bez środków na pogrzeb, czy dalsze przeżycie, jeżeli zmarł jedyny żywiciel rodziny.
Niewielka składka, może wspomóc bliskich w tych trudnych chwilach, ponieważ ubezpieczyciel po otrzymaniu stosownych dokumentów wypłaci odszkodowanie.
Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne
Mając dalej na uwadze kwestie dom i rodzina, trzeba kłaść nacisk na zachowanie zdrowia w jak najlepszej formie, istnieją na rynku pakiety ubezpieczeniowe zapewniające szybki i nieograniczony dostęp do lekarzy specjalistów oraz badań diagnostycznych w sieci prywatnych placówek medycznych.