Sex spotkania, czyli randki dla dorosłych

Udane życie seksualne jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na samopoczucie, zadowolenie i życiowe spełnienie. Najczęściej źródłem satysfakcji jest relacja seksualna z partnerem, z którym łączy nas więź emocjonalna. Co jednak, gdy nie chcesz zakładać rodziny ani budować długotrwałego związku?

Randki dla dorosłych a promiskuityzm

Szukanie miłości w przestrzeni internetowej w 2022 roku nie jest niczym niezwykłym. Sylwia Stodulska-Jurczyk, autorka książki “Miłość na celowniku”, uważa, że ponad 6 milionów Polaków próbuje lub próbowało znaleźć drugą połówkę w sieci. Według tych samych wyliczeń aż 70% użytkowników tego typu portali i aplikacji wierzy, że za pomocą tej usługi znajdą miłość swojego życia.

Jednakże nie wszyscy chcą równocześnie zaspokajać potrzeby seksualne i emocjonalne. Z roku na rok rośnie liczba osób, które – zamiast miłości, lub związku nastawionego na prokreację i budowanie rodziny – chcą po prostu znaleźć partnera do sex spotkań.

Nie ma w tym nic złego. Czasy, w których ludzi szukających przygód seksualnych, spotykał ostracyzm społeczny, dawno minęły. Oczywiście wciąż należy pamiętać, by zachować zdrowy rozsądek, uprawiać bezpieczny seks i się zabezpieczać. Jeśli jednak podchodzimy z głową do tego typu aktywności, możemy czerpać przyjemność seksualną bez angażowania się emocjonalnie.

Promiskuityzm (od łacińskiego promiscuus, co oznacza wspólny) to pojęcie opisujące zachowanie seksualne, które polega na nawiązywaniu kontaktów seksualnych z przypadkowymi, często nowo poznanymi partnerami. Tego typu zachowanie wyklucza nawiązywanie więzi uczuciowych. Jak pokazują liczne przypadki, jeśli obie strony od początku wiedzą, na czym stoją, osiągnięcie spełnienia seksualnego bez emocjonalnego bagażu jest jak najbardziej możliwe.

Dzisiaj swoboda seksualna jest wpisana w kulturę (przynajmniej tę zachodnią) i nie ma nic złego w tym, jeśli ktoś nie chce budować długotrwałego związku z osobą, od której otrzymuje spełnienie seksualne.

Internet słusznie uznawany jest za jeden z największych wynalazków w historii ludzkości. Z jednej strony jesteśmy w stanie nauczyć się tam każdego języka świata, a z drugiej możemy zanurzyć się w niezobowiązującym flircie, znaleźć miłość na portalu randkowym, czy przygodę na jedną noc na jednej z platform oferujących darmowe sex spotkania.

Dla kogo są sex randki?

Oczywiście randki dla dorosłych online, które wykluczają zaangażowanie uczuciowe, nie są dla wszystkich. Niektórzy ludzie mają problemy, by oddzielić emocjonalną stronę od zaspokojenia potrzeb seksualnych. Zanim więc zaczniesz korzystać z portali randkowych oferujących tego typu rozwiązań, upewnij się, że będziesz w stanie dokonać takiego podziału. Jeśli nie, określ to w swoim profilu i parametrach wyszukiwania.

Kluczem bowiem jest, by obie strony od początku do końca wiedziały, na czym stoją i nie zwodziły siebie. W ten sposób unikniemy rozczarowań i zawodów miłosnych, szczególnie gdy partner od początku jasno deklarował, że nie szuka związku emocjonalnego.

Dla kogo więc są sex spotkania?

Tak naprawdę dla każdego. Możesz być singielką, która ma pragnienia seksualne, ale nie chce się angażować w nic poważnego. Możesz również być w otwartym związku, w ramach którego akceptowalne jest spotykanie się z innymi ludźmi.

Olbrzymią zaletą takich portali randkowych jak Erodate.pl jest to, że są niezwykle bezpieczne i dyskretne. Więc jeśli odczuwasz nudę w swoim małżeństwie i szukasz spełnienia poza własnym związkiem, również znajdziesz coś dla siebie.

Dużym plusem korzystania z serwisów oferujących randki dla dorosłych jest też duża liczba użytkowników i łatwa dostępność. Dzięki temu możesz poznać kogoś z Twojej okolicy w sposób kompletnie anonimowy.

Ustal na początku, czego faktycznie pragniesz, kogo szukasz, na co jesteś otwarta oraz co jest dla Ciebie przekroczeniem granic. Warto to zawrzeć w profilu, aby uniknąć nieporozumień. Jeśli masz bardzo specyficzne wymagania i fetysze, napisz o tym. Istnieje olbrzymie prawdopodobieństwo, że ktoś podziela Twoje zainteresowania.

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij