Zadowolony i skuteczny pracownik – pomysły na dobrą atmosferę w firmie

Istnieje wiele sposobów na to, by wzmocnić poziom zadowolenia pracowników firmy. Pracodawcy starają się zorganizować optymalne warunki do pracy, oferują karty multisport, ubezpieczenia grupowe czy pakiety medyczne oraz proponują osobom zatrudnionym w firmie zniżki na zakup swoich towarów lub usług.

Artykuł powstał we współpracy z firmą X-action

Tego typu działania są właściwe dla kształtującego się rynku pracownika, który może wybierać etat dla siebie, spośród konkurujących ze sobą firm.

Każde z przedsiębiorstw, oprócz codziennych działań, stara się raz na jakiś czas zapewnić swojej załodze ponadstandardowe atrakcje i udogodnienia, dzięki którym można odpocząć od pracy i „naładować akumulatorki”. Jednym z nich są firmowe imprezy.

Organizacja imprez firmowych – co warto wiedzieć

Zapraszając pracowników na wspólne wyjście, należy bezwzględnie przestrzegać kilku zasad. Jedną z nich jest koszt przedsięwzięcia, powinien on zostać poniesiony przez organizatora, czyli firmę, a jeżeli budżet na to nie pozwala – pracownicy powinni być jasno poinformowani o konieczności uzupełnienia swojej części składki. Inną rzeczą, o której należy pamiętać jest zaproszenie całego personelu.

Przypadkowe lub celowe pominięcie któregokolwiek z członków zespołu może być brzemienne w skutkach oraz popsuć na dobre atmosferę w firmie. Termin takiej imprezy należy uzgodnić z pracownikami w taki sposób, by jak największa ich część mogła wziąć udział. Co dalej – jak należy zaplanować taką imprezę? Czy wyjście do klubu lub pubu jest jedyną możliwością? Okazuje się, że nie…

Imprezy tematyczne dla pracowników firmy

Ciekawym sposobem na rozluźnienie atmosfery w zespole, zacieśnienie więzi i przeniesienie relacji na „wyższy poziom” są imprezy z tematem przewodnim. Wcielenie się w określone role jest nowym doświadczeniem, które pracownicy z pewnością dobrze zapamiętają.

Towarzyszy mu przeniesienie się całej grupy w daną epokę historyczną (np. PRL) lub stworzenie nastroju jednego z klasyków kina czy zabawę w całkowicie egzotycznym otoczeniu – dobrze sprawdzają się imprezy w klimacie meksykańskim i brazylijskim.

Tego typu zabawa jest kompleksowo zorganizowana, dzięki czemu zlecający nie musi się o nic martwić. Firma eventowa posiada spójny i rozbudowany program, zgrany zespół oraz komplet dekoracji i strojów do przebrania. Dzięki temu, obecność na takiej imprezie będzie świetną pamiątką, wspominaną nawet po latach.

Mogą jej towarzyszyć również konkursy czy gry zespołowe, co sprzyja wzmacnianiu umiejętności współpracy w zespole. Pracownicy, którzy wezmą udział w tego typu aktywnościach zostaną wzbogaceni doświadczeniami, które przełożą się na sprawniejsze działania grupy na co dzień.

Dlaczego profesjonalna organizacja imprez jest godna uwagi?

Wiele osób, planując zorganizowanie firmowej imprezy, zakłada że każdy z uczestników „coś przyniesie” i „coś wymyśli”. Często tego typu plany okazują się mijać z rzeczywistością w ewidentny sposób.

Dzieje się tak dlatego, że jeżeli w jakieś działanie zaangażowanych jest kilka osób, następuje rozproszenie odpowiedzialności i każdy uważa, że dana rzecz nie należy do jego obowiązków.

Profesjonalne firmy, takie jak choćby ta: http://x-action.pl/oferta/45,organizacja-imprez-firmowych.html, muszą stanąć na wysokości zadania, żeby walczyć o pozycję na rynku, dlatego dobrze jest, jeżeli organizacja imprez firmowych spoczywa na ich barkach.

Zespół doświadczonych specjalistów zapewni nowe wrażenia, wyjątkową atmosferę i szereg atrakcji, których sami uczestnicy imprezy się nie spodziewają. Zadania do wykonania w zespole posłużą natomiast jako kuźnia długotrwałych, silnych relacji między pracownikami.

Codzienna praca, ściśle zaplanowany harmonogram działań i panujące w firmie „układy” towarzyskie nie sprzyjają odkrywaniu nowych aspektów emocjonalnych i intelektualnych, związanych z obcowaniem z drugim człowiekiem.

Podobnie, jak sytuacje kryzysowe wzbudzają poczucie więzi pośród ich uczestników („Wiele już razem przeżyliśmy…”), tak samo dobrze zaplanowane przez profesjonalne firmy, jak choćby ta: http://x-action.pl/oferta/47,imprezy-tematyczne-i-scenariuszowe.html, imprezy tematyczne zapewnią właściwy teambuilding i rozrywkę. Z pewnością skutkiem takiego spędzania wspólnie czasu będzie coś więcej niż… ból głowy kolejnego dnia.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij