Zegarek kontra smart watch – na co się zdecydować?

Zegarki są czymś, co jest modne właściwie cały czas i świetnie nadaje się do codziennego noszenia. Obecnie bardzo wiele firm produkuje te urządzenia, ale szczególną popularnością cieszą się zegarki znanych firm, np. zegarki męskie Adriatica. Od pewnego jednak czasu na rynku zaczęły królować także urządzenia typu smart watch. Co jest lepsze i na co się zdecydować? Poniżej przedstawiamy krótkie zestawienie.

Wygląd

Bez wątpienia każdy kto kupuje zegarek, chce aby ten dobrze się prezentował. Zegarek powinien pasować do naszej osobowości, stroju, okazji itd. Każdy sklep stacjonarny i sklep internetowy z zegarkami oferuje ich bardzo dużo, ale nie wszystkie są dla nas odpowiednie. Podobnie jest ze smart watchami. Z pewnością nie każdemu przypadną one do gustu lub też zwyczajnie nie będą pasować.

Przede wszystkim problemem może być to, że smart watch nie posiada tak wielu możliwości personalizacji, co zegarek. Owszem, można np. wymienić bransoletkę, ale nadal będzie ona bardzo podobna.

Poza tym smart watche są obecnie często noszone przez chociażby nastolatków, więc jego zakup nie będzie zbyt oryginalny. Chyba, że lubimy styl nowoczesny i interesują nas nowinki techniczne.

Jeśli zaś chcemy się wyróżniać to lepiej wybrać jakiś unikalny zegarek. Ciekawe i atrakcyjne zegarki męskie oferuje Adriatica i dostaniemy je łatwo nawet pod tym adresem: https://www.e-watches.pl/zegarki-meskie/adriatica, ale także wiele innych znanych i mniej znanych marek. Zaletą smart watchów jest jednak ich cena, niezbyt wygórowana, czego niestety nie można powiedzieć o prestiżowych zegarkach dobrych firm.

Za wielki plus uważa się także sporą liczbę różnych funkcji, które mogą się przydać, aczkolwiek nie każdemu są faktycznie potrzebne. Należy zatem zastanowić się, czy chcemy w ten sposób zainwestować swoje pieniądze.

Przydatność

smart watch, jak już było wspomniane powyżej, zyskuje ogromną popularność dzięki temu, iż ma sporo atrakcyjnych funkcji. Przed zakupem takiego gadżetu najlepiej zatem zapoznać się z tymi funkcjami i zastanowić się, czy są one nam potrzebne. Prawdopodobnie najbardziej przydadzą się osobom, które uprawiają sport lub też po prostu są bardzo aktywne, podróżują itd.

Mówi się, że są to tak zwane zegarki inteligentne, które potrafią liczyć tętno, kroki itd. Mają także wbudowany kompas, GPS, a nawet moduł telefoniczny. Bez wątpienia niektórym takie funkcje mogą znacznie ułatwić życie. smart watche mają nawet kolorowe wyświetlacze. Warto jednak wiedzieć, że urządzenia te kompletnie nie nadają się do wody. Niektóre mają jakiś zakres wodoodporności, ale nadal jest on niewielki.

Z kolei wiele zegarków doskonale nadaje się do np. nurkowania. Należy także mieć świadomość tego, że obecnie praktycznie każdy sklep internetowy, taki jak choćby E-Watches, z zegarkami oferuje nam zegarki z wieloma praktycznymi lub też bardzo wyszukanymi funkcjami, nie zawsze więc jedynym rozwiązaniem jest smart watch.

Wytrzymałość

Wytrzymałość jest bardzo istotną kwestią, którą należy wziąć pod uwagę przy wyborze zegarka lub innego tego typu urządzenia. Jeśli chodzi o wodę to bez wątpienia w tym przypadku wygrywają zegarki. Poza tym smart watche mają akumulatory, które wymagają częstego uzupełniania energii, a zegarki zazwyczaj nie stwarzają takiej konieczności.

Bez wątpienia jednak smart watche są dostosowane do używania ich podczas np. uprawiania sportu, choć i zegarki coraz częściej mogą się tym pochwalić, np. zegarki damskie i zegarki męski Esprit, Seiko czy Adriatica. Warto też pamiętać o tym, że smart watche są na rynku od stosunkowo krótkiego czasu i nie uznaje się ich jeszcze za idealne urządzenia.

Bez wątpienia wszystko jest kwestią gustu oraz osobistych preferencji i potrzeb. Wiele osób lubi modernistyczny wygląd, z kolei inni wolą mieć bardzo spersonalizowany zegarek. Poza tym każdy do czegoś innego potrzebuje takich urządzeń.

Jedni szukają ozdoby, a innym zależy na różnych funkcjach przydatnych podczas treningu itp. Bez wątpienia jednak warto odwiedzić stronę jakiegoś sklepu internetowego z zegarkami oraz smart watchami i poczytać o nich, a później wybrać odpowiednie urządzenie dla siebie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij