Alergia na biżuterię – skąd się bierze?

Biżuteria towarzyszy człowiekowi już od najdawniejszych wieków. Wybierając się z rodziną do muzeum, w którym wystawione są bardzo stare eksponaty, od 30% do 40% zgromadzonych tam przedmiotów, to właśnie biżuteria. Obecnie wiele sklepów z drogą biżuterią staje się obsesją oraz obiektem westchnień dla wielu pań.

Nie każdy może jednak cieszyć się z każdego rodzaju biżuterii damskiej na dłoniach, szyi czy kostce. Co zatem wpływa na to, że niektóre osoby borykają się z uczuleniem na niektóre rodzaju biżuterii i jak sobie z tym razić?

Rodzaje uczuleń ze względu na miejsce występowania

Wśród pacjentów zgłaszających się do dermatologów na całym Świecie, najbardziej powszechnymi dolegliwościami są wypryski oraz swędzenie w okolicach, które mają bezpośredni kontakt z noszonym zegarkiem, naszyjnikiem lub innym elementem biżuterii.

W przypadku wyprysków wyróżniamy takie, które pojawiają się w miejscu, gdzie najczęściej biżuteria damska jest noszona, lub w zupełnie innych okolicach. Według badań zegarki damskie Bisset to taki rodzaj zegarków, w kontakcie z którym osoby dotknięte uczuleniem na konkretne rodzaje biżuterii mają zredukowane objawy.

W tym przypadku wyprysk na powierzchni skóry wystąpiły o znacznie mniejszych rozmiarach lub nie wystąpiły w ogóle. Co ciekawe zegarki damskie Festina wykazują podobne wyniki, jeśli chodzi o stopień zawartych alergenów w swoich produktach.

Co wpływa na to, że konkretne rodzaje biżuterii nas uczulają?

Nigdy nie jest tak, że konkretne osoby nie są uczulone na wszystkie rodzaju biżuterii, tylko na konkretne rodzaje. Wiążę się to z tym, że alergenem dla ludzi uczulonych są niektóre rodzaje metali. Okazuje się bowiem, że takie metale jak złoto, srebro czy nikiel mogą wywoływać delikatne stany zapalne w kontakcie ze skórą i w efekcie czego ją podrażniać.

Należy również uważać, gdyż uczulenie można bardzo łatwo pomylić ze zwykłym otarciem w wyniku wysokich temperatur występujących na zewnątrz. Sytuacja taka ma miejsce zwłaszcza w przypadku najbardziej popularnego elementu garderoby dekoracyjnej, jakim są zegarki. Suunto jest firmą, która może poszczycić się tym, że na ich taśmach produkcyjnych znajdują się zegarki o zmniejszonej zawartości różnych alergenów.

Po drugie zegarki damskie Suunto nie powodują odparzeń oraz różnych otarć, zwłaszcza w okresach wzmożonego wysiłku fizycznego.

Jak poradzić sobie z uczuleniem na biżuterię?

Na pewno najprostszą rzeczą, jaką możemy zrobić, aby zredukować objawy uczulenia, jest po prostu nie noszenie konkretnych rodzajów biżuterii. Co jednak w przypadku, kiedy nie chcemy rezygnować z ulubionego pierścionka czy naszyjnika od ukochanego?

W takim wypadku warto zastanowić się nad kupnem specjalnych nawilżających kremów, które stanowić mogą swego rodzaju barierę miedzy powierzchnia skóry a metalem, z którego wykonana jest biżuteria. Skóra nawilżona będzie wtedy mniej podatna na otarcia oraz odparzenia, co również pomoże uniknąć stanów zapalnych na skórze.

Jeśli metoda z kosmetykami nie pomoże w naszym przypadku a bardzo chcielibyśmy nosić ten przepiękny, skórzany zegarek, to może zakup produktów takich jak zegarki damskie Bisset w sieci: https://www.e-watches.pl/zegarki-damskie/bisset okazać się może strzałem w dziesiątkę. Nie powodują one większych problemów oraz dyskomfortu, nawet podczas długotrwałego noszenia.

Złoto, srebro oraz nikiel czyli trzy główne alergeny znajdujące się w biżuterii

Głównym problemem, jeśli chodzi o wykorzystanie wyżej wymienionych metali w produkcji różnych elementów biżuterii, to korzystanie z surowców o bardzo niskich próbach. Wszelkiego rodzaju podróbki czy to srebra czy złota mogą nasilić obrzęk czy swędzenie w kontakcie ze skórą.

Dlatego biżuterię czy zegarki zawsze warto kupować w renomowanych sklepach, nawet jeśli miałoby się to wiązać z wyższymi kosztami. Jest to szczególnie istotne w przypadku biżuterii, która stanowi prezent dla kogoś lub jest szczególnie ważnym przedmiotem takim jak na pierścionek zaręczynowy czy obrączka.

Wybierając zegarki damskie Bisset mamy gwarancję, że nie będzie on powodował żadnych dolegliwości u osoby obdarowanej.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij